Janelle Uibokand sai maailma kõige raskema rajaga maastikumaratoni MK-etapil 18. koha

Janelle Uibokand

Prantsusmaal Haute-Savoie’s peetud maastikumaratoni maailma karika sarja teisel etapil pälvis Janelle Uibokand eliitnaiste konkurentsis 18. koha.

MK-etapivõidu pälvis Lejla Njemcevic ajaga kuus tundi, 40 minutit ja 48 sekundit. Teisena finišeeris Rae Hannah Otto ajaga 6:54.21 ja kolmandana Vera Looser ajaga 6:57.20. Uibokandi lõpuajaks mõõdeti 8:16.34, mis andis 18. koha.

„Korraldajad ise nimetavad seda võistlust maailma kõige raskemaks maastikurattavõistluseks ja ega väga vaielda ei saa,“ tõdes Uibokand finišis. „100 km peale tuli 5000 tõusumeetrit ja seda Alpides ehk mitte kiiretel kruusateedel, mis oli korralik väljakutse. Kuna vihma on ka viimasel ajal siin piirkonnas palju tulnud, olid rajad muda poolest veel ekstreemsemad ja ka selles osas, et mõned teed olid ära uhutud. Lisaks oli palju kive ja juurikaid ning kohati halvasti märgistatud rada ehk tegemist oli rohkem, kui ühel võistlusel võiks olla.“

„Stardist sain kenasti minema ja esimesed pool tundi oli enesetunne okei, aga seejärel hakkas esimesel 16 km pikkusel tõusul tundma andma sügisel vigastatud põlv,“ jätkas Uibokand. „Sõidu arenedes see aina süvenes ja ei saanud valu tõttu korralikult jalaga pingutada, aga eesmärk sõit lõpetada sai siiski täidetud. See oli ajaliselt mu elu pikim võistlus, mida korrata paraku küll enam mitte kunagi ei sooviks.“

Eliitklassi meeste kolm paremat olid Hector Leonardo Paez Leon (5:07.18), Andreas Seewald (5:08.56) ja Samuele Porro (5:10.10).

Maastikumaratoni kolmas MK-etapp peetakse 27.-29. septembril Ameerika Ühendriikides Mt Van Houvenberg – Lake Placidis.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajad EHL Profiles, Rand & Tuulberg, Jetoil, Scania, Malmerk Klaasium, Kaamos, Viking Window, Team Estonia.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X