Janelle Uibokand pälvis Lätis peetud maastikumaratonil esikoha

Lätis Tukumsis toimunud MTB Maratons sarja esimesel etapil pälvis Eesti valitsev maastikumaratoni meister Janelle Uibokand esimese koha.

Uibokandi võiduajaks oli 50-kilomeetrisel distantsil kaks tundi, 12 minutit ja 57 sekundit. Pjedestaali madalamatele astmetele pääsesid Evelina Ermane-Marcenko (2:19.59) ja Zane Kelpe (2:23.51).

„Kuigi saabusin alles sel nädalal Portugalist kodumaale, otsustasin nädalavahetusel ikkagi juba võistelda. Kuigi ilm oli päikseline, oli tuul päris külm ja pakkisin ennast korralikult riidesse. Stardist läksin pigem rahulikumalt ära ja liikusin raja esimestel kilomeetritel grupis ettepoole. Sain selle ajaga teistest naistest mööda ja enam sõidul konkurentidega kokku ei puutunud. Kuigi endal suurepärast minekut ei tundnud, nautisin mõnusalt voolavaid singleid rajal ja sõitsin üsna kiiresti lähimate jälitajatega vahe sisse ja edasi proovisin head tempot hoida sõidu lõpuni,“ rääkis Uibokand.

„Sõidul sain ka väikse tehnilise viperuse, kui litrite ümber mässinud oksa tõttu tuli kett maha, mis kinni kiilus ja lahti tulla enam ei tahtnud. Peale mõningast pusimist sain aga kätte nii keti kui patuse oksajupi,“ lisas Uibokand. „Kuna vahe konkurentidega oli piisavalt suur, siis kaotasin vaid kohti üldarvestuses meestele ja ise sain hoopis kogemuse võrra rikkamaks.“

Meeste klassis pälvis esikoha Oskars Muižnieks (1:46.19), edestades Lauris Purninši (1:48.47) ja Andž Flaksist (1:50.04).

Tulemused siin  ja pildigalerii siin

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X