JANELLE UIBOKAND LÕPETAS SAKSAMAAL UCI MARATONISARJA ETAPI 13. KOHAL

JANELLEUIBOKAND

Janelle Uibokand (Peloton) saavutas 12. mail Saksamaal UCI maratonisarja etapil Rothaus Hegau Bike Marathon 13. koha.

Naiste eliitklassis võistelnud Uibokand pidi esindusliku stardinimekirja (näiteks olümpiavõitja ja endine maailmameister Sabine Spitz, endine maailmameister Ester Süss, Janine Schneider) esindajatega läbima 83 km pikkuse distantsi, mis sisaldas 2000 tõusumeetrit.

Nii naiste- kui meeste eliitklassi UCI maratonisarja etapivõidud jäid koju. Naistes võitis Janine Schneider ajaga 3.25.54. Meestest võidutses 100km distantsil samuti sakslane Sacha Weber ajaga 3.38.51 Šveitsi esindaja Urs Huberi ees (+0:14).

„Nädala sees trennides olid jalad veel Belgia maratonist üsna tühjad, kuid lootsin, et keha on õigel ajal siiski valmis uuesti võidu sõitma. Tänase võistluse tegid raskeks tuultele avatud teed ja pikad ronimised. Paar kilomeetrit peale starti selgus tõusul, et jalad ei tahtnud ülejäänud kehaga koostöös vajalikku kiirust hoida. Olin sunnitud tulevastest krampidest märku andvate jalgadega tempot alandama ning jäin koos ühe sakslannaga sõitma. Esimese 30 km ringi sõitsime koos, kuid teisel ringil hakkas seltsiline väsimuse märke näitama. Võtsin töötegemise rohkem enda peale, kuid jäin peagi üksi. Sõitsin umbes pool sõidumaad nii ning lootsin, et liidertrio järel liikunud 9-naiselisest grupist peab keegi samuti tempot maha võtma ja saan kellegagi koos sõita. Kahjuks ei pidanud minu plaan paika ja koos ees tuult trotsinud grupp läks laiali alles sõidu lõppjärgus. Tihedas konkurentsis jäin uue kogemusega rahule ja hooaja alguses ei saa endalt veel uskumatut oodata,“ võttis Uibokand sõidu kokku.

Järgmised stardid teeb Uibokand Eestis, sh kodustel tiitlivõistlustel.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X