Janar Talts ohustab Elva rattamaratonil iselaadi rekordit

elvaõ

Rattamaratonide sari Hawaii Express Estonian Cup lükkab eeloleval nädalavahetusel käima hooaja teise poole. Laupäeval, 8. augustil sõidetakse sarja neljas osavõistlus Rand&Tuulberg 20. Elva Rattamaraton.

Kui jätta tippsport ja võidu peale minek kõrvale saab Elvas põhiküsimuseks, kas “pikk blond mees, must king jalas” ikka jõuab finišisse? Kui jõuab, võib sellega sündida rekord – sarja pikemate distantside pikim finišeerija. Kõlab igatahes uhkelt. Rekordit lubava väljakutse võtab ette Eesti korvpallikoondise kauaaegne keskmängija Janar Talts, kes praegu on ametis Tartu Ülikooli Akadeemilises spordiklubis (TÜASK). Kuna Elva rattamaratoni korralduse taga seisab organisatsioonina just TÜASK, oli Talts nõus enda jaoks tundmatus kohas vette hüppama. Valmis võistlusvorm suurusega 4XL ning laenule võeti sõidukingad numbriga 50.

“Ettevalmistuse käigus olen läbinud mitusada kilomeetrit. Ega ülemäära lõbus pole olnud,” tunnistab Talts. “Otsustan veel, kas ostan viimasel hetkel elektrimootoriga ratta või ikkagi riskin ja lähen hapra kondimootoriga starti. Eesmärk on igal juhul finišisse jõuda,” vihjas 2.07 pikk kossumees. Rajal allahindlusi ei tehta, muidu ei jõua pärast ära kuulata. Elvas ootab läbimist 50 km pikkune distants.

Raja osas Elvas muudatusi pole. Jätkuvalt saab Tartumaal maha pidada korraliku kruusaralli. “Rajaga seoses oleme saanud rohkelt positiivset tagasisidet. Kruus ja kõva pinnas on kujunenud meie firmamärgiks ning tundub, et inimestele see meeldib,” sõnas maratoni korraldusega seotud mitmekordne sarja võitja Caspar Austa. “Terve sõidu saab läbida ratta pealt maha tulemata. Ühtegi pikka kõndimist mäkke ei tule. Sõidukingi kulutab minimaalselt,” lubas Austa.

Suurima muudatusena võrreldes mullusega kolib maratoni stardi- ja finišipaik tagasi Elva kesktänavale. “Tulge ja vaadake, kui ilusaks on Elva muutunud. Uhke keskväljak, promenaad… kindlasti vaatamisväärsused omaette,” võttis Austa trumpe varrukast. Veel jõuab plaane sättida ning Elva Rattamaratonile kohale minna.

Põhidistantsi ehk Grand Prix (70 km) start on 8. augustil kell 12. Lühemale Gardena Maratonile (50 km) antakse lähe tund aega hiljem ehk kell 13 ja JetOil Poolmaratonile (20 km) kahe pikema sõidu vahel, kell 12:30. Lastesõidud, erinevatele vanusegruppidele, saavad hoo sisse kell 11.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X