Jalgrattatähe Nairo Quintana talendikas tiimikaaslane Markus Pajur: minu eesmärk on tulla maailmameistriks

zr4u0v1r.fny

Möödunud hooajal Euroopa maanteeratturite meistrivõistlustel U23 vanuseklassi grupisõidus neljanda koha saanud Markus Pajur sõlmis pärast edukat sooritust kahe aasta pikkuse profilepingu Prantsusmaa profiklubiga Arkéa Samsic, kus pedaalib ka ilmakuulus mägironija Nairo Quintana. Eesti rattatalendi sõnul pole tiim talle selleks hooajaks pingeid peale pannud, kuid tulevikus soovib ta tulla maailmameistriks ja jõuda suurtuuridele.

„See oli juba noorena paigas, et tahan tulla täiskasvanute seas maailmameistriks ja kanda hooaja vikerkaarevärvides särki,“ kinnitab 20aastane Pajur, kelle tiimikaaslasteks Arkéa Samsicis on teiste seas varem Giro d’Italia ja Vuelta võitnud colombialane Nairo Quintana ning Tour de France’il kahel korral esikümnesse sõitnud Warren Barguil.

Eelmisel aastal kohalikus Tartu2024-BalticChainCycling.com tiimis pedaalinud Pajuri sõnul läks prantslasega jutt tõsiseks pärast U23 EMi, kus ta võitis kolme jooksiku seljataga grupifiniši ja sai neljanda koha.

„Nende huvist sain teada tänu Rene Mandrile (Tartu2024- BalticChainCycling.com tiimi juht – toim), kes teadis klubis üht spordidirektorit. Juba enne võistlust käis Arkéa Samsici esindaja meie koondise majas, kus arutasime võimalusi tiimi pääsemiseks. Ütlen ausalt, alguses nad ei plaaninud mind võtta 2021. aastaks, sest olen nii noor,“ räägib Pajur, kes lisaks EMi neljandale positsioonile noppis esikolmikukohti väiksematelt sõitudelt. „Tänu Jaan Kirsipuu ja Mandri heale mesijutule jäi nendega kokkulepe, et vaadatakse, mis EMil saab. Pärast sealset head tulemust helistas minu agent ja ütles, et sain lepingu. Rattamaailmas, nagu mujalgi, toimub palju tutvuste kaudu. Kui Jaani või Rened poleks, siis ma seal tiimis ei sõidaks.“

Loe rohkem siit: https://sport.ohtuleht.ee/1029379/jalgrattatahe-nairo-quintana-tiimikaaslane-markus-pajur-minu-eesmark-on-tulla-maailmameistriks?fbclid=IwAR2SLRGun2eq5JH4-vqy_jKaw_Fh3haPC5JQO3-Dm_iE5V3XjfoF8L2Kfr4

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X