Jalgratta EM-i programmi lisandub uus ala

Järgmise aasta maanteesõidu Euroopa meistrivõistluste programmi kuulub uus ala – võistkondlik segateatesõit eraldistardist, kus ratturid võistlevad oma riikide, mitte klubide eest.

Võistkonda kuulub kolm meest ja kolm naist ning sõidetakse ringide peal. Kuidas täpselt teatevahetus toimub, ei ole avalikustatud. Taolise formaadiga soovitakse rõhutada soolist võrdõiguslikust, vahendab Marathon100.com.

Tegemist on mitteametliku testvõistlusega, et lihvida korraldust hooaja lõpus Yorkshire’is peetavateks maailmameistrivõistlusteks, kus see ala on samuti esmakordselt kavas. Järgmine EM toimub 7.-11. augustini, kuid võõrustajariiki pole veel avalikustatud.

Alates 2012. aastast võtsid MM-il omavahel mõõtu meeste ja naiste klubide võistkonnad. Muudatuse autoriks on Rahvusvahelise Jalgratta Liidu president David Lappartient, kes loodab, et ala võetakse tulevikus ka olümpiamängude programmi.

Allikas: sport.err.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X