Jakobsen võitis Pariisi – Nizza velotuuri teise etapi, Taaramäe lõpetas 54. positsioonil

Rein Taaramäe

Pariisi – Nizza velotuuri (2.UWT) teisel etapil (Auffargis – Orleans; 159,2 km) võidutses ligi 40-mehelises grupifinišis hollandlane Fabio Jakobsen (Quick-Step Alpha Vinyl Team; 3:22.54). Rein Taaramäe (Intermarche – Wanty – Gobert Materiaux) sai 54. koha.

Teine päev pakkus ratturitele Prantsusmaa teedel põnevust, sest korralik tuul segas kaarte ja ajas grupi laiali. Jakobsen edestas grupifinišis Jumbo-Visma mehi Wout van Aerti ja kollases liidrisärgis võistelnud Christophe Laporte’i. Taaramäe kaotas võitjale 38 sekundiga ja ületas finišijoone 54. positsioonil.

Eelmisel kahel aastal võidutsenud sakslane Maximillian Schachmann (Bora-Hansgrohe) kaotas esmaspäeval parimatele ühe minuti ja 29 sekundiga, mis muudab tiitlikaitsmise äärmiselt keeruliseks.

Kokkuvõttes jätkab liidrina Laporte. Van Aert (+0.05) kerkis tänu preemiasekunditele teiseks ja Primož Roglic (Jumbo Visma; +0.11) langes kolmandaks. Taaramäe jätkab kokkuvõttes 62. positsioonil, kaotades liidrile kahe minuti ja 59 sekundiga.

Teisipäeval sõidavad ratturid 190,8 kilomeetrit. Kui etapi algus on sile, siis teises pooles on kolm kolmanda kategooria tõusu.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X