Jakobsen teenis peale mullust ränka kukkumist esimese võidu, Vahtra 29.

E61Yn4wWEAAtae3

Valloonia velotuuri (2.Pro) teisel 120-kilomeetrisel etapil võidutses Fabio Jakobsen (Deceuninck-Quickstep), kelle jaoks oli tegemist esimese võiduga peale ränka kukkumist mullu Poola velotuuril. Norman Vahtra sai grupifinišiga lõppenud sõidul 29. koha.

Hollandlane edestas Fernando Gaviriat (UAE Team Emirates) ja Amaury Capiot’d (Arkéa-Samsic). “Usun, et see võib mu õnnetusest taastumisperioodile punkti panna. Arvan, et olen taas mängus tagasi,” ütles Jakobsen pjedestaalil. “Loodan, et suudan ka järgmistel etappidel võita.”

Jakobsen käis peale ränka kukkumist Poola velotuuril mitmetel operatsoonidel. Meeskonnatreeningutega liitus hollandlane uuesti mullu detsembris tiimi talvises ettevalmistuslaagris. Oma esimese võistluse tegi ta aprillis Türgi velotuuril, millele järgnesid Algarve ja Dauphine mitmepäevasõidud.

“Tagasitulek on olnud üsna pikk tee. Seista peale seda kõike siin pjedestaalil.. see on väga emotsionaalne hetk mu jaoks. Eriti seepärast, et mu pere on ka siin ja nad näevad mind tegemas seda, mida ma armastan,” lisas Jakobsen.

Kokkuvõttes jätkab liidrina Dylan Groenewegen (Team Jumbo-Visma), Jakobsen tõusis teisele kohale (+0.00) ja kolmandal positsioonil on Fernando Gaviria (UAE-Team Emirates). Vahtra hoiab 42. kohta (+0.10).

Kolmapäevane etapp pidi algul olema 184 kilomeetrit, aga suurte üleujutuste tõttu otsustati sõit lühemaks teha. Neljapäeval peaks rattureid ees ootama 179,9-kilomeetrine kolmas etapp.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X