Jakin tegi Prantsusmaal hooaja avastardi

Prantsusmaal alanud mitmepäevasõidu Etoile de Besseges (2.1) avaetapi võitis grupifinišis kohalik rattur Marc Sarreau (FDJ). Hooaja avastardi teinud Alo Jakin (St Michel-Auber 93) lõpetas 99. koha kaotades võitjale 1.22.

Teise koha teenis tänasel etapil Thomas Boudat (Direct Energie) ja kolmandana ületas finišijoone Bryan Coquard (Vital Concept).

Kohe sõidu alguses eraldus kolmemeheline jooksikute grupp, kuhu kuulusid Michel Dieleman (Cibel-Cebon), Artiz Bagües (Euskadi Basque Country-Murias) ja Milan Menten (Sport Vlaanderen-Baloise). Kõige enam näitas üles aktiivsust Vital Concepti meeskond, kelle liidril Coquardil tekkisid viimasel ringil mehhaanilised probleemid ja loodetud tulemus jäi saavutamata.

Homsel etapil stardib liidrisärgis Sarreau. Alo Jakin asub kokkuvõttes 107. kohal.