Jakin sportlaskarjääri lõpetamisest: miinimumpalgaga poleks hakkama saanud

2019. aasta Eesti parim meesrattur Alo Jakin ei saanud järgmiseks hooajaks sobilikku lepingut ning lõpetab sportlaskarjääri. Proffide hulgas soovinuks Jakin võidu sõita veel kaks-kolm aastat.

33-aastasel Alo Jakinil jääb selja taha üks karjääri säravamaid aastaid. Ta võitis Minskis peetud Euroopa mängudel hõbemedali, tuli grupisõidus Eesti meistriks ning valiti Eesti aasta parimaks meesratturiks. Ometi tuli aastaid Prantsusmaa klubi Saint Michel-Auber 93 värvides pedaalinud Jakinil paari kuu eest tõdeda, et rahuldavat lepingut laual pole. Eestlasest huvitunud Cofidis valis teise mehe, senine meeskond sattus finantsraskustesse.

“Mina oleks pidanud uue lepingu kirjutama ja seal oleks pidanud olema miinimumpalk,” rääkis Jakin intervjuus ERR-ile. “Esiteks, miks ma ei oleks nõus juba – mul on pere kodus, ma oleks pidanud üürima korterit Hispaanias, treenerile maksma omast taskust ja nii nipet-näpet need summad järjest tõusevad. Lõpuks ei oleks sellega lihtsalt hakkama saanud.”

Jakinit kui ratturit võib iseloomustada kõva töömehena, kes sõidab palju just meeskonnakaaslaste heaks. Kogenud sportlane tõdeb, et tema tüpaažiga sõitjal, eriti eestlasel, on rattamaailmas raske endale nime teha.

“Kui sul väga häid tulemusi seal kõrval ei ole, võid sa teinekord olla väga hea töömees, kuid ikka jääb millestki puudu. Kasvõi näiteks reklaam – kui sul seda ei ole, siis on raske lepingut saada. Õnn ja tutvused loevad ka,” jätkas Jakin.

Alo Jakini karjääris tõusevad esile kaks väga edukat aastat: 2015 ja 2019. Just nendest hooaegadest pärinevad karjääri kõige eredamad kordaminekud.

“Prantsuse karikavõit oli väga-väga suur asi minu jaoks ja nüüd see Minsk samuti – need on kaks kõige tähtsamat,” ütles Jakin.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X