Jaan Kirsipuu OM-i eel: eesmärk on eelmiste mängude tulemust korrata või ületada

DSC06060

Eesti maanteeratturite koondise peatreeneri Jaan Kirsipuu sõnul ei saa Tokyo olümpiamängudel latti madalamale seada ning eesmärgiks on ületada Rio de Janeirost pälvitud üheksas koht, mille teenis toona meeste grupisõidus Tanel Kangert.

“Latti ei saa allapoole lasta. Vähemalt eesmärk võiks olla selline, et eelmist tulemust korrata või natuke ületada isegi. Ma arvan, et temposõidus on see täitsa reaalne,” avaldas Kirsipuu OM-i eel.

“Eks see võidusõit pakub ise oma plaani või võimaluse. Ma arvan, et mingit eriasja või hommikust äraminekut proovima ei hakka. Võimalusel eks nad vaatavad ja suhtlevad omavahel võidusõidu ajal, kuidas keegi tunneb. Kui Tanelil on hea tunne, siis peab Peeter (Pruus) end võib-olla natuke ohverdama, aga võib-olla on nad võrdsed, mis ei ole ka välistatud. Loodan et Peeter teeb oma elu sõidu ja loomulikult Tanel ka,” jätkas Kirsipuu. “Grupisõidus TOP10 kohaga peab rahul olema, eraldistardis võiks Tanel olla ikka TOP10 kohast ülespoole.”

Meeste grupisõit sõidetakse olümpiamängudel järgmisel pühapäeval, 24. juulil Eesti aja järgi kell 5 varahommikul ning eraldistardist sõit 28. juulil Eesti aja järgi kell 8.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X