Itaallased said Girol kaksikvõidu ja selga roosa särgi

637916h9c43t63

Itaalia velotuuri kuuendal etapil rõõmustasid kodupublikut Fausto Masnada (Androni Giocattoli) ja Valerio Conti (Team Emirates), kes tõid itaallastele kaksikvõidu. Conti tõusis ka Giro üldliidriks.

Kuuendale etapile andis tooni varajane kukkumine, kuhu sattusid nii senine üldliider Primož Roglic, Rafal Majka, Mikel Landa kui Ilnur Zakarin. Kukkumise järel paremat reit vigastanud Roglic ja tema Jumbo-Visma meeskond kontrollisid ülejäänud sõidu jooksul peamisi rivaale ning lubasid jooksikute grupil eest minna.

Head koostööd teinud itaallased ületasid finišijoone lähimatest jälitajatest 38 sekundit varem. Fausto Masnadale oli see karjääri esimeseks suurtuuride etapivõiduks. Masnada järel teise koha saanud Valerio Conti tõusis neljapäeval uueks üldliidriks, kaasmaalast Giovanni Carbonit (Bardiani) edestab ta 1.41-ga. Roglic langes 11. kohale ja kaotab Contile 5.24, tema edu Simon Yatesi ja Vincenzo Nibali ees on jätkuvalt vastavalt 35 ja 39 sekundit.

Tanel Kangert ületas finišijoone 47. suures grupis, mis kaotas võitjale 7.19. Üldarvestuses langes eestlane 40., kaotust Contile on 8.15; Roglicile 2.51.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X