Itaallanna püstitas uue naiste tunnisõidu maailmarekordi

Vittoria Bussi

Itaalia jalgrattur Vittoria Bussi püstitas Mehhikos Aguascalientese velodroomil uue naiste tunnisõidu maailmarekordi, ületades esimese naisena 50 kilomeetri piiri. 

Uueks tunnisõidu maailmarekordiks mõõdeti 50,267 kilomeetrit. Seejuures oli Oxfordi ülikooli haridusega Bussi jaoks tegemist teise korraga, mil ta uue rekordi püstitas. Esimest korda sai ta sellega hakkama 2018. aastal, kuid seejärel ületas maailmarekordi Ellen Van Dijk, kes sõitis toona 49,254 kilomeetrit.

“Pühendan selle võidu kõigile, kes on mind nende aastate jooksul toetanud ja minusse uskunud,” rõõmustas Bussi, kes 2014. aastal sõitis koos Liisi Alamaaga (endine Rist) Itaalia profiklubis S.C. Michela Fanini Rox. “See saavutus on silmapaistva meeskonnatöö tulemus. Mul on väga hea meel. Aitäh kõigile, kes aitasid mul selle unistuse teoks teha!”

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X