Itaallane võttis tugeva lõpuga etapivõidu, Kangert ja Taaramäe peagrupis

Itaalia velotuuri 12. katse võitis tugeva lõpupingutusega itaallane Andrea Vendrame (AG2R Citroën; 5:32,48). Üldliidrina jätkab Egan Bernal (Ineos Grenadiers).

Mägise etapi lõpus rebis Vendrame viimase ronimise jooksul ette ning lõpetas 212-kilomeetrilise (Siena-Bagno di Romagna) etapi pärast lõpuduelli Chris Hamiltoniga esimesena. Nendele järgnesid George Bennett (Jumbo-Visma; +0.15) ja Gianluca Brambilla (Trek-Segafredo; +0.15).

Tanel Kangert (Team BikeExchange) lõpetas neljapäevasel etapil peagrupis 42. kohal (+10.14), temale järgnes Rein Taaramäe (Intermarche-Wanty-Gobert Materiaux). Taaramäe tõusis üldarvestuses 15. ning on Bernalist 5.43 kaugusel, Kangert on üldarvestuses 22. kohal (+10.49).

Üldarvestuses püsib esimesel kohal Egan Bernal, kellele järgneb venelane Aleksandr Vlassov (Astana – Premier Tech), kaotades Bernalile 45 sekundiga. Kolmans on üldarvestuses itaallane Damiano Caruso (Bahrain-Victorious), kes on esimesest 1.12 kaugusel.

Movistari meeskonna esisõitja Marc Soler oli sunnitud Giro d’Italia varakult lõpetama, kui sattus neljapäevase katse esimestel kilomeetritel õnnetusse. Hispaanlanne sõitis põhigrupi lõpuosas, kui haaras oma seljast. Pärast kiiret ravi ei õnnestunud aga 27-aastasel jätkata ning Movistar teatas koheselt, et Soler jätab Giro katki. Samuti jätab suurtuuri vigastuse tõttu katki kuuenda katse võitja Gino Mäder.

Allikas: sport.err.ee

Foto: https://www.facebook.com/giroditalia/photos/a.396812843246/10158318272308247/

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X