Itaalias toimuma pidanud maanteeratturite EM lükati aasta võrra edasi

euc

Maanteeratturite Euroopa meistrivõistlused pidid esialgu toimuma septembris Itaalias Trentinos, kuid koroonaviiruse pandeemia tõttu lükati sealne suurvõistlus aasta võrra edasi. See aga ei tähenda, et EM täiesti ära jääb, sest esialgu otsib Euroopa Jalgrattaliit (UEC) võistluse korraldamiseks uut paika.

“Keerulise olukorra tõttu, mis hõlmab kogu maailma, otsustasime lükata Trentinos toimuva pidanud Euroopa meistrivõistlused 2021. aastasse,” seisis Euroopa Jalgrattaliidu avalduses.

Rahvusvaheline Jalgrattaliit on varasemalt öelnud, et kuni 1. augustini ühtki UCI kategooriaga võistlust ei toimu. Rattaspordi suursündmus Tour de France lükati edasi 29. augustist 20. septembrini. Kuigi Itaalias EM-i ei toimu, siis otsib UEC siiski võitluse korraldamiseks alternatiivi ning loodab kõikidele rattaspordi distsipliinidele siiski tiitlivõistluseid tänavu korraldada.

Mullu krooniti Hollandis Alkmaaris grupisõidu Euroopa meistriteks Elia Viviani ja Amy Pieters.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X