Inglismaal korraldatakse jalgratturite e-spordi meistrivõistlused

Inglismaa Jalgratturite Liit hakkab järgmisest aastast korraldama e-spordi meistrivõistluseid jalgratturitele, kus Zwifti virtuaalses keskkonnas üksteisega võidu kihutatakse.

Zwift on programm, mille abil jalgratturid treenivad sügis-talvisel perioodil sisetingimustes. Virtuaalses keskkonnas on võimalik võidu kihutada erinevatel radadel, mis imiteerivad päris võidusõite. Kuigi tegemist on e-spordiga, siis peavad jalgratturid siiski pingutama päris jalgrataste seljas.

Nii naiste profiklubi Canyon-SRAM, kui ka meeste WorldTouri meeskond Dimension Data on Zwifti e-spordi keskkonda kasutanud talentide otsimiseks. Näiteks 2016. aastal sõlmis maineka naiste klubiga lepingu porgrammi võitnud Leah Thorvilson ja aasta hiljem Tanja Erath. Dimension Data alla 23-aastaste ratturite meeskonnaga liitus Ollie Jones. Inglismaa Jalgratturite Liit korraldab sisetingimustes rattasõidu meistrivõistluseid samuti talentide leidmiseks.

“E-spordi turg laieneb rattaspordis jõudsalt ning paljud inimesed on avastanud läbi selle meie spordiala võlud,” rääkis Inglismaa Jalgratturite Liidu turundusjuht Jonathan Rigby. “Me oleme põnevil, et saame olla selle uue valdkonna avastamisel teerajajad.”

Meistrivõistlused toimuvad veebruarist märtsini ning on osa võivad võtta kõik ratturid, kes on läbinud kvalifikatsioonivoorud. Võitja pälvib sarnaselt teistele rattaspordialadele meistrisärgi. Finaali pääsemiseks peab sportlane kuuluma Inglismaa Jalgratturite Liidu liikmeskonda.

Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) president David Lappartient ütles septembris portaalile Cyclingnews, et tulevikus võivad uuel sisealal toimuda ka maailmameistrivõistlused. “Rattasport e-spordina on erinev teistest spordialadest, sest see ei ole päris virtuaalne tegevus. Sa nõuab sarnaselt teistele rattaspordialadele tugevat füüsilist pingutust. Võib juhtuda, et näeme tulevikus ka kolmekordset endist maailmameistrit Peter Saganit e-spordis võistlemas. See aitaks ala populaarsusele kindlasti kõvasti kaasa.”

Allikas: sport.err,ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X