Indrek Raadik Tartu Rattarallist: See ei ole võistlus, kõik saavad medali ja tervelt koju!

Indrek Raadik Tartu Rattarallil

Läheneva 43. Tartu Rattaralli eel tegi Klubi Tartu Maraton juttu muusiku, isa ja harrastusratturi Indrek Raadiku alias Summeriga.

Kuidas läheb? Kas rattasõiduks ikka aega jääb?
Viimastel aastatel väga kiirelt. Töö, kontsertide ja pere kõrvalt on rattasõiduks aega vähemaks jäänud, kuid just täna on see päev, kui pärast tööd panen riide, võtan ratta ja lähen tiirule. Rattarallini pole palju enam jäänud.

Kas oled sel aastal starti tulemas?
Kuigi mul on kahel Rattarallile eelneval õhtul kontserdid, tahaksin ikka tulla. Mulle tuli kiri, et see oleks minu kümnes Rattaralli ja saaksin kuldmärgi. Seda ma tahaksin küll.

Miks sa viimastel aastatel tempogrupis sõidad?
Mul on neli last ning esmaspäeval on tööpäev, sellepärast mulle ongi oluline sõitu nautida ja läbida Rattaralli ohutult. Minu jaoks Rattaralli tänuväärne üritus, kus me propageerime ohutut grupisõitu maanteel. Igaüks saab valida endale sobiliku kiirusega grupi ning kui ise mõnd eriliselt rumalat viga ei tee, siis on kindel, et jõuad rõõmsalt finišisse. Iga aastaga on tempogruppidesse osalejaid juurde tulnud ning selle üle on hea meel. Eriti kui sõitjad tulevad finišis juurde ja jagavad oma emotsioone. Paljud on tänuliku.

Keda te tempogruppi ootate?
Ootame kõiki, kes tahaksid Rattaralli kaasa teha ning on valmis meie grupisõidu reegleid ning kaptenite soovitusi järgima. Meie esmane eesmärk on jõuda tervena stardist finišisse ning alles teine eesmärk on lõpuaeg. Kui ei õnnestu nii kiiresti sõita nagu plaanisime, siis see on okei.

Millega peaks rattur tempogruppi tulles arvestama?
Läheme rahulikult, alguses on tehniline start, ei ole vaja rebima hakata. Sõidame paarides, kõrvuti õlad ühel joonel ühtlase tempoga. Anname käega märku kui teel on auk. Võib ka hõigata. Äkilisi pidurdusi ei tee. Enne starti räägime asjad läbi ning võib ka julgelt küsima tulla.

Mis sa ütleksid sõbrale, kes kahtleb, kas tulla osalema või mitte? 

Mul tegelikult siin tööl just üks sõber on mitu aastat kahelnud, kas tulla Tartu Rattarallile või mitte ning sel aastal on ta kirjas ning tuleb tempogrupiga sõitma. Olen kõikidele oma küla ratturitele öelnud, et tule naudi seltskonda, ilma ja liikumist. See ei ole võistlus, kõik saavad medali ja tervelt koju!

Foto: Tartu Rattaralli 2023, Indrek Raadik paremalt esimene (Henrik Habicht)

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X