Indrek Kelk: Tartu Rattamaratoniks on Otepää maaomanikult luba olemas

23. Tartu Rattamaraton 20.09.2020 / foto: Ardo Säks

Möödunud pühapäeval toimunud Tartu Teate Rattamaratonil ei olnud veel korraldajatel maaomaniku luba, et osalejad saaksid startida Tehvandilt mööda tavapärast trassi. Tartu Rattamaratoni põhipäevaks, 19. septembriks, on kokkulepe maaomanikuga saavutatud ning ratturid saavad sõita täies pikkuses originaalrajal.

„Mul on hea meel teatada, et oleme saavutanud Otepää maaomanik Aivar Kullamaaga kokkuleppe. Pühapäeval toimuv Tartu Rattamaraton võib startida Tehvandi suusastaadionilt kasutades oma tavapärast rada, mis kulgeb üle Kullamaale kuuluvate Rongamäe ja Antsumäe kinnistute,“ selgitab Tartu Rattamaratoni peakorraldaja Indrek Kelk.

„Oleme Kullamaale väga tänulikud, et suutsime ühiselt erimeelsused lahendada ja Eesti suurima rattapeo osalejad ei pea kohalike vägikaikavedamiste pärast kannatama,“ lisab ta.

Rattamaratoni rajast jääb seetõttu välja ka potentsiaalselt ohtlik asfaldilõik. “Teate Rattamaratonil oli stardis 26 tiimi, seega väga suurt rahvamassi asfaltteele suunama ei pidanud. Põhipäeval on lugu hoopis teine – 89 ja 40 km rajale stardib Tehvandilt praeguse seisuga pea 3500 ratturit,“ selgitab Kelk.

Kelgu sõnul toimuvad pärast Rattamaratoni läbirääkimised, et saavutada maakasutuskokkulepe ka edaspidiseks. „See annaks pikemaks ajaks kindluse, et saame Tartu Maratoni ja Rattamaratoni rada täies pikkuses kasutada,“ lisab ta.

Tartu Rattamaraton toimub sellel pühapäeval, 19. septembril, ning valikus on 89, 40 ja 21 km. Kõikidel soovijatel on võimalus osa võtta ka virtuaalsõidust 10.-26. septembrini. Rohkem informatsiooni Rattamaratoni kohta leiab SIIT.

Rattamaratoni lastesõidud toimuvad 18. septembril Tartu Tähtvere spordipargis.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X