Iiri rattur võitis Tour de France’il 40-aastase pausi järel grupifiniši

816031hd3bct28

Prantsusmaa velotuuri kümnenda etapi (La Chateau-d’Oleron – Saint-Martin-de-Re; 168,5 km) võitis iirlane Sam Bennett (Deceuninck – Quick Step; 3:35.22). Üldarvestuses jätkab liidrina sloveen Primož Roglic (Jumbo-Visma).

29-aastane Bennett edestas lõpujoonel austraallast Caleb Ewanit (Lotto Soudalit) ja slovakk Peter Saganit (Bora – Hansgrohe) ja sai esimeseks iirlaseks pärast Sean Kellyt (1980), kes Tour de France’il grupifiniši võidab.

Ühtlasi haaras ka sprindiarvestuse liidrile mõeldud rohelise särgi. Tal on nüüd 196 silma ehk 21 enam kui Saganil. Kolmandal positsioonil olev prantslane Bryan Coquard on kogunud 129 punkti.

Kõik üldarvestuse favoriidid lõpetasid peagrupis ja seetõttu selles osas muudatusi ei olnud: Roglici edu mulluse võitja Egan Bernali (Ineos) on 21 sekundit. 28 sekundi kaugusele liidrist jääb prantslane Guillaume Martin (Cofidis).

Etapi jooksul toimusid ka mõned kukkumised. Korra pidi seetõttu sadulast astuma ka eelmise etapi võitnud sloveen Tadej Pogacar (UAE – Team Emirates).

Vähem kui kaks tundi enne kümnenda etapi algust kinnitasid velotuuri korraldajad, et päev-paar varem kõigilt ratturitelt kogutud koroonaproovid on osutunud negatiivseteks.

Küll aga andsid neli positiivset proovi Cofidise, AG2R La Mondiale, Ineose ja Mitchelton Scotti taustajõud, mis tähendab, et need võistkonnad on nüüd ühtlasi keerulisemas seisus, sest järgmine positiivne proov seitsme päeva jooksul tähendab Tour de France’ilt eemaldamist.

Prantsusmaa velotuur jätkub kolmapäval samuti lauskmaaetapiga (Chatelaillon-Plage – Poitiers; 167,5 km).

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X