Huvitav suund: World Touri meeskond sõlmis pikaajalise lepingu alles juunioride klassi kuuluva Norra ratturiga

World Touri meeskond Team Jumbo-Visma sõlmis pikaajalise lepingu vaid 17-aastase Norra talendi Jörgen Nordhageniga, kes uuel hooajal sõidab alles teist aastat juunioride vanuseklassis.

2024. aastal sõidab Nordhagen esmalt aasta Jumbo-Visma Development Teamis ning seejärel on tal leping 2027. aasta lõpuni Jumbo-Visma põhimeeskonnaga. Hetkel tegeleb Nordhagen nii rattasõidu kui murdmaasuusatamisega. Eelmisel aastal võidutses ta GP Rüeblilandi viimasel etapil ja pälvis kokkuvõttes teise koha, Rahutuuril oli ta kokkuvõttes kolmas ning temposõidus krooniti ta Norra meistriks. Lisaks pälvis kahel korral esikoha murdmaasuusatamise meistrivõistlustel. Võimaluse üle esindada tulevastel aastatel Jumbo-Visma meeskonda on noormees mõistagi õnnelik.

„Team Jumbo-Visma pakub mulle aega ja ruumi kasvada nii inimese kui profisõitjana. See on olnud mu unistus ja see saab tulevatel aastatel tõeks. Kuna mul on leping juba sõlmitud, siis saan rahulikult keskenduda juunioride klassi viimasele aastale, et saavutada oma eesmärgid,“ ütles Nordhagen. „Esmamulje meeskonnast on väga hea. Meil paistab olema sarnane mõttemaailm. Tore oli kohtuda ka oma kaasmaalaste Tobias Fossi, Per Strand Hagenesi ja Johannes Staune-Mittetiga. Ma olen neilt kuulnud samuti tiimi kohta ainult head.“

Meeskonna arendusjuhi Robbert de Grooti sõnul sobib Nordhagen tiimi hästi. „See on üsna eriline, et me pakume lepingut nii noorele sõitjale. Me näeme Jörgenis erakordset talenti. Ta on kõrgelt motiveeritud ja otsib treeningprogrammi, kus ta saab maksimaalselt areneda. Me tunneme mõlemapoolselt, et sobime hästi kokku.“

Nordhagen jätkab tulevatel aastatel ka murdmaasuusatamisega, kuna noormehe sõnul aitab see tal hästi arendada füüsist.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X