Husqvarna toetab Eesti rattaspordile väga olulise võistlussarja loomist

Täna, 9. aprillil 2018 vormistasid Husqvarna Eesti OÜ juhatuse liige Jaanus Vahesalu ja Eesti Jalgratturite Liidu president Raivo Rand härrasmeestekokkuleppe ametlikuks: allkirjad sai leping, mille kohaselt Husqvarna toetab maastikuratta olümpiakrossi sarja loomist.

Uus sari, nüüdsest ametliku nimega Husqvarna Olümpiakrossi Karikasari on üle-eestiline jalgrattakrosside võistlussari, mis koosneb 7 etapist ning vältab aprillist septembrini. Eesti Olümpiakrossi karikasarja formaat on klassikaline olümpiakross (ingl k. cross-country olympic) ehk XCO. Sari on määrava tähtsusega noortele, kellel on ambitsioone tehnilist osavust nõudvas maastikurattaspordis maailmatasemel läbi lüüa.

Olümpiakross märgib võistluse formaati, kus sõidetakse lühikesel 4-6 km pikkusel tehnilisel ringil ning raja läbimine nõuab võistlejatelt häid rattavalitsemise oskusi ning paneb proovile füüsilise suutlikuse. Tegemist on kõige tähtsama maastikurattasõidu alaga maailmas – XCO-formaadis võidusõit on ainsa MTB alana kaasaegsete suveolümpiamängude kavas.

Husqvarna Olümpiakrossi Karikasarja esimene etapp toimub juba 22. aprillil Pirital ja jätkub 26. mail Rakveres. Sari lõpeb 2. septembril Valgehobusemäel. Sarja viivad läbi iseseisvad rattaklubid üle Eesti koostöös Eesti Jalgratturite Liiduga. Leping Husqvarna ja Eesti Jalgratturite Liidu vahel sõlmiti kolmeks aastaks.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X