Husqvarna olümpiakrossi karikasarja V etapil Valgehobusemäel olid parimad Tarvis ja Kaarjärv

IMG_3827

Palavas suveilmas ja tõusuderohkel Husqvarna olümpiakrossi (XCO) karikasarja V etapi Valgehobusemäe rajal olid täiskasvanute arvestuses parimad Peeter Tarvis ja Maris Kaarjärv.

Enne starti oli eeskätt meeste arvestuses esikolmiku kohtade äraarvamine keerukas, sest rattureid, kes võimelised võitma oli rohkem kui pjedestaalil kohti. Esimestel ringidel domineeris hoogsalt liikunud Joosep Mesi, aga sõidu edenedes pani kogenud Peeter Tarvis oma vastupidavuse maksma ja lõpetas sõidu minutilise eduga Siim Kiskoneni ees. Joosep Mesi saagiks jäi kolmas koht.

Naiste klassis ei saanud seekord keegi vastu Maris Kaarjärvele, kes alistas ligi kahe minutiga Annabrit Prantsi. Kolmanda koha pälvis Sille Puhu.
Võistlejatele igakülgseid väljakutseid pakkunud rajal näitasid noorteklassides parimaid tulemusi Eleanor Rang, Kaarel Laansoo, Marta Mõttus, Steven Sumberg, Loore Lemloch, Sebastian Suppi, Mairit Kaarjärv, Matthias Mõttus, Mia Carla Tegelmann ja Johann Mattias Puuorg.
“Juba viiendat korda peetud Valgehobusemäe XCO võistlussõite jälgides on selgelt hoomatav ratturite sõiduoskuste väga suur areng – seda nii noorte kui täiskasvanute osas,” ütles Valgehobusemäe etapi peakorraldaja Alari Kannel. ” Tehnilisemad rajalõigud, mis veel mõned aastad tagasi tekitasid paljudes küsimusi kas ja kuidas neid sõita, ei valmista nüüd enam kellelegi raskuseid. Paljude noorte oskused on jõudnud juba tasemele, kus ei ole mingit probleemi sõita edukalt välismaa tehnilistel radadel. Täname rattureid, kes sarjas osalevad ja tublisti edasi arenevad!”
Husqvarna olümpiakrossi karikasarja VI etapp toimub 9. juulil Lähtel. Rohkem infot www.xco.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X