HUSQVARNA OLÜMPIAKROSSI KARIKASARJA TEINE HOOAEG AVATUD

pajur
  1. aprillil sai Pirita Spordikeskuses suurepärase stardi Husqvarna Olümpiakrossi Karikasarja II hooaeg. Ilusal päikselisel kevadpäeval sõidetud avaetapil võidutsesid eliitklassis Mari-Liis Mõttus (Haanja Rattaklubi) ja Markus Pajur (Kalevi Jalgrattakool).

Pajuri võiduajaks oli 1:18,50. Pjedestaali madalamad astmed hõivasid eliitklassis Rait Ärm ja Armin Pilv. Mõttuse järel pälvis teise koha Merili Sirvel ja ja kolmanda Iiris Takel.

Sarja uuendusena esimest korda kavas olnud M10 klassi võitjaks tuli Kristo Õruste. Samavanuste tüdrukute võitja oli Marta Mõttus. M12 klassis näitas kiireimat aega Markus Aleksander Saar ja N12 hulgas oli kiireim Mairit Kaarjärv.

Päeva teine start anti samuti noorratturitele. M14 klassis näitas kiireimat aega Matthias Mõttus, N14 klassis ei olnud vastast Maribel Rannala’le.

Kolmandas stardis võistlesid suuremad poisid ja tüdrukud juba raskemal ja tehnilisemal rajal. M16 klassis polnud kellelgi midagi vastu panna Romet Pajuri kiirele ja osavale sõidule.

Kõige rohkem startijaid olid viimases stardis, kus rajale tuiskasid meesjuuniorid ning lisaks ka meeste eliitklass, sport- ja seeniorklass ning eliitklassi naised.

Jungadest võidutses Oskar Kontus, omades klassides olid kiireimad Raiko Kaldoja (M-Sport), Imre Ojavere (S1), Margus Sirvel (S2) ja Aimar Pedari (S3).

Husqvarna Olümpiakrossi Karikasarja korralduskomitee tänab kõiki osalejaid ja osalenud klubide treenereid. Osalenud klubid: Porter Racing, Spordiklubi Rakke, CFC, Viljandi Rattaklubi, Haanja Rattaklubi, Rakvere Rattaklubi Siplased, Peloton, Team Trek Women Finland/ Korson Kaiku, Kuusalu Rattaklubi, Sportlove, SK Pärnu Kalev, Nõmme Rattaklubi, Team Trimtex Finland/ Korson Kaiku, Trek-Lundberg Racing Team, Trek Lundberg Racing Team / JYPS, Kalevi Jalgrattakool, Smart Sport Team, Narva SK Energia, Cycling Tartu, Hawaii Express, CC Rota Mobilis, Velo Clubbers, A&T Sport Team, Inhouse Partners OÜ, Põltsamaa jalgrattaklubi, Saksa Automaatika ProShop Team ja Spordipartner. Täname!

Husqvarna sarja eesmärk on eelkõige noorte ratturite edasiarendamine, seda olümpiakrossi ühisstardiga formaadis ning tehnilist osavust nõudvatel kvaliteetsetel radadel.

Husqvarna olümpiakrossi karikasarja järgmine etapp ehk Põleva Kivi XCO peetakse MTB Fest 2019 raames Kiviõlis 9-12. mail. Kiviõli MTBFest 2019 kuulub UCI kalendrisse kui S2 kategooria võidusõit.

Fotol: Markus Pajur. Erakogu.

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X