Husqvarna olümpiakrossi karikasarja etapil Keilas võidutsesid Sirvel ja Savaste

Keila Terviseradadel peetud Husqvarna Eesti olümpiakrossi karikasarja II etapil  võidutsesid eliitklassis soomlane Joni Savaste ja Merili Sirvel. Lisaks täiskasvanutele osales pealinna külje all toimunud võistlusel palju noori.

Keila terviseradadel asuva XCO raja planeerimisel on olnud üheks peamiseks eesmärgiks teha noorematele osalejatele sobiva raskustasemega rada ning teiseks eesmärgiks on olnud teha trass, mis on kaasaelajatele hõlpsasti jälgitav. Võrreldes eelmise aastaga oli rada juurde saanud mõned uued tehnilise elemendid ja huvitavad singlid. Rada moodustas ühtse mõnusa terviku ning sõidu kestel oli kogu aeg sõitja jaoks midagi toimumas. Hästi ettevalmistatud huvitav rada, päikseliselt soe ilm ja suurenenud osalejate arv noorte startides olid kolm olulisemat komponenti edukalt läinud võistluspäevale.

Päeva esimesel poolel toimunud noorte startides oli kokku ca 100 osalejat, nende seas ka mõned Soomlased. Noorte sõitude aeg oli rajaääres korralik hulk rahvast ning noored said nautida meeleolukat kaasaelamist tehnilisi elemente sooritades. Võib öelda, et noorratturid muutuvad aastast aastasse aina osavamaks ning see on olnud ka sarja üks eesmärk – anda võimalus MTB ja XCO sõiduks vajalike oskuste arendamise võimalus. N10 klassis oli kiireim Karolina Lilenbach (Nõmme Rattakool), M10 klassi võitis Rando Kebja (CFC Spordiklubi), N12 klassis sai esikoha Eleanor Rang (CFC Spordiklubi), M12 klassi nobedaim oli Steven Sumberg (Porter Racing), N14 klassi võitis põneva finišisprindi Marta Mõttus (Haanja Rattaklubi), M14 klassi kiireim oli Egert Tammeleht (Porter Racing), N16 klassis võitis Mairit Kaarjärv (SK Rakke), M16 klassis oli üsna veenvalt kiireim Riko Tammepuu (CFC Spordiklubi), ning NJ klassis võidutses  Anni Tapio Soomest (Ounaksen Pyörä-Pojat).

Päeva viimase sõidu võitis naistest head minekud näidanud Merili Sirvel (Trey Trek Team), kellele järgnesid Maris Kaarjärv (SK Rakke) ja Annabrit Prants (Kalevi Jalgrattakool). Sirvelil oli hea meel rajaäärde kogunenud pealtvaatajate hulga üle, kuna see aitas muuta pingutuse vaimsemalt lihtsamaks. Enesetunne oli tal võistluspäeval hea ning taktikaliselt oli eesmärgiks sõita võimalikult ühtlaselt. Meestest oli napilt kiireim Soomlane Joni Savaste (Team Evoc/Rake), teiseks tuli sõidu lõpuni kõva lahingu andnud Imre Ojavere (CC Rota Mobilis) ja kolmandaks Margus Malva (CC Rota Mobilis). Õnnestunud stardi järel esimest kohta hoidnud Ojavere sai kitsamatele rajalõikudele minna esimesena ja hoida oma rütmi ja peagi olidki nad koos Savastega kahekesti teistelt eest ära. Poolel distantsil asus sõitu juhtima Savaste, kes otsustava rünnaku võttis ette üsna viimase ringi alguses. Ojavere proovis veel sabapeal oll,  kuid seekord jäi Savaste siiski püüdmatuks.

Peale võistlust jagus Sportlove meeskonnale osavõtjatelt ning pealtvaatajatelt hulgaliselt kiidusõnu väga mõnusa raja, hea korralduse ja meeleoluka päeva eest. Oli näha, et asja tehti südamega.

Pilte võistlusest – Keila XCO 2023 autor Vallo Vahesaar

Pilte võistlusest – Keila XCO 2023 autor Ivo Kraus

Husqvarna Eesti olümpiakrossi karikasarja kolmas etapp toimub 4. juunil Kiviõli Seikluskeskuses. Kohtume seal!