Husqvarna olümpiakrossi karikasarja etapil Jõulumäel võidutsesid Mõttus ja Kaldoja

Husqvarna olümpiakrossi karikasarja viimasel etapil Jõulumäel võidutsesid eliitklassides Raiko Kaldoja ja Mari-Liis Mõttus. Sarja üldvõidu teenisid Kaldoja ja Maris Kaarjärv.

Jõulumäe Tervisespordikeskuses peetud võistlusel mõõdeti Kaldoja võiduajaks 1:19.36. Naiste seas esikoha pälvinud Mõttus läbis kuus ringi ajaga üks tund ja 27 minutit. Samuti pjedestaalile pääsenud Annabrit Prants ja Maris Kaajärv kaotasid talle ringiga.

Naisjuunioride klassis jõudsid esikolmikusse Karolin Surva (51.04), Marii-Isabel Allikberg (52.05) ja Mia Carla Tegelmann (53.58). Meesjuunioride seas olid parimad Virgo Mitt (1:23.38), Tauri Jürisaar (1:30.57) ja Aleksey Leonov (1:19.52).

N-16 klassis pälvis esikoha Maribel Rannala (48.46), edestades Mariann Koiki (50.23) ja Mairit Kaarjärve (50.35). M-16 klassis võidutses Oliver Mätik (38.30), alistades Riko Tammepuu (40.05) ja Arseni Laidineni (42.22).

14-aastaste tüdrukute seas võitis Linda Lensment (35.34) ja teise koha sai Melani Kertsman (29.44). Sama vanade poiste hulgas lõpetasid kolme parema seas Hugo Hendrik Orav (28.45), Sebastian Suppi (28.51) ja Herlen Kajo (30.18).

N-12 klassis olid parimad Marta Mõttus (16.37), Pauiine Pesor (18.23) ja Roosmarii Pesor (18.26), M-12 klassis aga Magnus Normak (15.21), Uku Järv (16.11) ja Steven Sumberg (16.19).

Kuni 10-aastaste tüdrukute hulgas teenis esikoha Isabel Kiis (20.06), teise koha sai Eleanor Rang (20.09) ja kolmanda Johanna Linnas (22.26). Sama vanade poiste seas sai kuldse autasu Edvin Jürgen (18.25), jättes selja taha Kaarel Laansoo (19.04) ja Mihkel Nõmtaki (20.21).

MSen-1 klassis oli parim Imre Ojavere (1:19.30). Teisena lõpetas Reimo Kiisk (1:26.00) ja kolmandana Marko Pohl (1:27.44). MSen-2 klassis jõudsid kolme parema hulka Margus Malva (1:22.38), Janek Resev (1:27.28) ja Armands Pivors (1:28.06) ja MSen-3 klassis Tarmo Neemela (1:24.09), Indrek Epner (1:26.26) ja Aimar Pedari (1:29.47). MSport klassis võidutses Ainar Elberg (1:23.16).

Sarja koondarvestuses pälvis eliitmeeste klassis esikoha Raiko Kaldoja (256 punkti), teise koha sai Kirill Tarassov (227) ja kolmanda Sander Saar (140). Eliitklassi naiste hulgas jõudsid kolme parema hulka Mairis Kaarjärv (264), Sille Puhu (256) ja Mari-Liis Mõttus (200).

Teiste vanuseklasside esikolmikud:

NJ: Marii-Isabel Allikberg (290), Mia Carla Tegelmann (266), Karolin Surva (229)
MJ: Tauri Jürisaar (274), Aleksey Leonov (210), Johann Mattias Puuorg (195)
N-16: Maribel Rannala (300), Mairit Kaarjärv (275), Mariann Koik (208)
M-16: Matthias Mõttus (250), Arseni Laidinen (245), Gevert Aola (227)
N-14: Linda Lensment (290), Loore Lemloch (195), Melani Kertsman (132)
M-14: Hugo Hendrik Orav (290), Sebastian Suppi (285), Herlen Kajo (252)
N-12: Marta Mõttus (300), Pauliine Pesor (270), Roosmarii Pesor (252)
M-12: Uku Järv (280), Steven Sumberg (274), Simon Suppi (244)
N-10: Isabel Kiis (290), Eleanor Rang (285), Johanna Linnas (255)
M-10: Kaarel Laansoo (300), Tristan Jürisaar (256), Rando Kebja (244)
MSen-1: Imre Ojavere (300), Marko Pohl (242), Heigo Kopso (230)
MSen-2: Margus Malva (295), Egon Rembla (250), Risto Erik (229)
MSen-3: Indrek Epner (290), Aimar Pedari (251), Tarmo Neemela (187)
MSport: Ainar Elberg (250)

Impression