Husqvarna Olümpiakrossi Karikasari 2019

Vahetult pärast EJL-i lõpuüritust eelmisel nädalal, kinnitasid Husqvarna ja Eesti Jalgratturite Liit kokkulepet, et Husqvarna toetab olümpiakrossi karikasarja ka järgmisel aastal.

2019 aastal saab sari olema 6-etapiline. Vastavalt eelnevale kokkuleppele toimub sarjas ka rotatsioon, mille kohaselt 2018 aastal Kütioru etapi korraldanud Haanja Rattaklubi viib 2019 aastal läbi Eesti Meistrivõistlused Olümpiakrossis. Kiviõlis aga toimub 2019 aastal aga Kiviõli MTB Fest, mis kuulub ka UCI kalendrisse S2 kategooria alla. Tegemist saab olema 4-päevase MTB suurüritusega, millel on väga oluline roll ka Eestile nii vajalike olümpiapunktide kogumisel.

2019 aasta etapid on seega: Pirita XCO, Põleva Kivi XCO, Äkke GP XCO, Valgehobusemäe XCO, Lähte XCO ja Rakvere Rattabaasi XCO.

NB! Uuendusena otsustas korraldajate kogu laiendada noorte ja laste võimalusi sarjast osa võtta. Juurde otsustati tuua kaks vanusegruppi ehk kuni 10-aastased ja 11-12 aastased. Ehk N10+M10 ja N12+M12. Nooremate ehk N ja M 10 vanusegruppi on oodatud osavõtma KÕIK lapsed – ka need, kes on nooremad, kui 10-aastased. Korraldajad on lubanud ette valmistada jõukohase, kuid siiski piisavalt huvitava ja noortele pinget pakkuva (eraldi) raja. Idee laieneda nö noorte suunal pärineb Skandinaaviast ja Euroopast, kus laste osavõtt XCO-tüüpi võistlustest on tavapärane. Vajaliku sõidutehnika omandamise seisukohast on see hilisemat arengut arvestades kriitilise tähtsusega.

Ajakiri Velonews küsis MTB-legend Thomas Frischknecht’ilt, et miks on Šveitsis MTB niivõrd kõrgel tasemel ning niivõrd populaarne. Vastus oli ühene: tugev kohalik võistlussari on kõige tõenäolisem põhjus, miks MTB on Šveitsis niivõrd oluline („I think that having a strong national racing series is most likely to be the reason for the prominence of mountain biking [in Switzerland]“. Intervjuu tervikuna: https://www.velonews.com/…/qa-thomas-frischknecht-on-the-fu…

Eesti Jalgratturite Liit tänab Husqvarnat toetuse ning treenereid ja nii noori, kui vanemaid rattureid osavõtu eest 2018 aastal ning loodab rohkele osavõtule ka järgmisel aastal.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X