Husqvarna Eesti XCO neljandal etapil võidutsesid eliitklassides Mõttus ja Ärm

Rait Ärm
Husqvarna Eesti olümpiakrossi karikasarja IV etapil võidutsesid eliitklassides Mari-Liis Mõttus ja Rait Ärm.
Põleva Kivi XCO võistluspäev algas soodsalt, Kiviõlis traditsiooniks saanud vihmast võistluspäeva – õnneks ei olnud. Hea ilm tegi ka rajaolud kiiremaks, erinevalt varasematel aastatatel. Võistlussõidud toimusid 4,1 km pikkusel ringil stardi ja finišiga Kiviõli Seikluskeskuse ees.
  • Päeva alustasid M/N10 ja M/N 12 vanuseklassid. Kõige noorematel tuli läbida kolm ringi. Võitjateks tulid vanuseklassides N10 – Isabel Kiis, M10 – Kaarel Laasnoo, N12 – Marta Mõttus ja M12 – Uku Järv.
  • Päeva teises stardis olid võistlusklassid N/M 14, kus osales kokku 41 ratturit. Sõideti 3,4 km ringil, millel oli arvestatavad 130 tõusumeetrit. Põnevas võistlusrivis tuli esimesena üle finišijoone Hugo Hendrik Orav ja neidudest oli kiireim Loore Lemloch.
  • Kolmandas stardis olid esindatud M/N 16 ja NJ. Kiiret minekut näitas Matthias Mõttus, kelle ringiaeg 13:16 on arvestatav ka eliitklassis. Neidudest oli kiireim Maribel Rannala ning nais juunioritest Marii-Isabel Allikberg.
  • Meeste eliitklassis võidutses ülivõimsalt Rait Ärm, kes oli võitmatu ka eile peetud Hepa 20. Rapla Rattamaratoni GP-l. Ärm tegi oma kiireima ringiaja viimasel ringil. Temale järgnesid meeste arvestuses Kirill Tarassov ja kolmandana lõpetas Imre Ojavere. Naiste arvestuses olid kiireimad Mari-Liis Mõttus, teiseks tuli Merili Sirvel ning kolmandaks Laura Lepasalu.
  • Seeniorite klassis on paremusjärjestus endiselt sama. Ojavere, Malva ja Epneri seeniorklasside võite täna keegi rikkuda ei suutnud.
Põleva Kivi XCO’le olid osalema tulnud ka üheksa Ukraina noorsportlast koos treeneriga. Noored, kes on vanuses 12-16 aastat, said kolm võistlejat poodiumile. Tavaliselt pole nad Ukrainas XCO formaadis võistelnud. Sel nädalal Kiviõlis peetud minilaagrit toetasid rattaklubi ja eraisikud. Arvestades nende erinevat tausta, tegid nad kõik väga head sõitu.
Tulemused siin
Põleva Kivi tänab kõiki osalejaid ja toetajaid sportliku päeva eest. Järgmine Husqvarna Olümpiakrossi etapp peetakse Valgehobusemäel 03. juulil.
Põleva Kivi XCO
Põleva Kivi XCO 05.06.2022
Rait Ärm
Põleva Kivi XCO 05.06.2022 pildil eliidi võitja Rait Ärm

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X