Husqvarna Eesti olümpiakrossi karikasarja võitsid Mõttus ja Petaks

Maist septembrini toimunud kuueetapilise Husqvarna Eesti olümpiakrossi karikasarja üldvõidu teenisid Rodšers Petaks ja Mari-Liis Mõttus.

Kahel etapil võidutsenud ja kahel etapil kolmandaks jäänud Petaks pälvis esikoha 184 punktiga. Tema järel sai teise koha Peeter Tarvis (177 punkti) ja kolmanda Erki Kukk (124).

Naiste seas oli parim neli etapivõitu teeninud Mõttus, kes kogus 245 punkti. Hõbedase autasu sai Sille Puhu (177) ja pronksise Maris Kaarjärv (124). Kaks etappi võitnud Merili Sirvel (100) pidi leppima neljanda kohaga.

Meesjuunioride võidu teenis Johann Mattias Puuorg (235), edestades Tauri Jürisaart (217) ja Henry Grünbergi (150). Naisjuunioride pjedestaalile astusid Carolin Tammsoo (227), Annabrit Prants (145) ja Evelina Ermane-Marcenko (100).

Kuni 16-aastaste noormeeste seas võidutses läbi terve hooaja esikohti noppinud Matthias Mõttus (250), alistades Markus Mäeuibo (217) ja Virgo Mitti (126). Sama vanade neidude hulgas sai kuldse autasu Eliise Kivistu (235). Pjedestaalile mahtusid veel Karolin Surva (150) ja Maria Treier (42).

Vanuseklassis M-14 pälvis 29 poisi konkurentsis kuue etapivõiduga kindla esikoha Riko Tammepuu (250). Teise koha teenis Sebastian Suppi (219) ja kolmanda Ralf Hürden (211). N-14 klassis oli parim Loore Lemloch (245), noppides esikoha Mairit Kaarjärve (216) ja Lauren Pohli (206) ees.

Kuni 12-aastaseid poisse oli hooaja jooksul stardis kokku 33. Nende seas teenis üldvõidu Egert Tammeleht (250), kes pidi teise koha pälvinud Kristo Õruste (230) paremust tunnistama vaid avaetapil. Kolmanda koha sai Niklas Lond (210). Sama vanade tüdrukute konkurentsis võidutses Marta Mõttus (245). Kahvatumate autasudega pidid leppima Linda Lensment (235) ja Gisele Rang (210).

Vanuseklassis M-10 pälvis ülekaaluka üldvõidu Steven Sumberg (250), alistades 33 poisi konkurentsis Simon Suppi (211) ja Trevor Aola (200). N-10 klassis jõudsid esikolmikusse Kertu Mitt (245), Eleanor Rang (235) ja Johanna Linnas (171).

Seenior1 klassi meeste seas oli parim Imre Ojavere (250), edestades Erkki Stüfi (209) ja Marko Pohli (202). Seenior2 seltskonnas võidutses Margus Malva (245). Teise ja kolmanda koha teenisid Indrek Epner (210) ja Egon Rembla (195). Seenior3 konkurentsis pälvis üldvõidu Tarmo Neemela (250) Alar Reiska (225) ja Armas Elo (163) ees. MSport klassis sai esikoha Raiko Kaldoja (250).

Eesti Olümpiakrossi karikasari on üle-eestiline jalgrattakrosside võistlussari, mis koosneb kuuest etapist ning vältab maist septembrini. Karikasarja formaat on klassikaline olümpiakross (ingl k. cross-country olympic) ehk XCO. Olümpiakross märgib võistluse formaati, kus sõidetakse lühikesel 4-6 km pikkusel tehnilisel ringil ning raja läbimine nõuab võistlejatelt häid rattavalitsemise oskusi ning paneb proovile füüsilise suutlikkuse.

Eesti Jalgratturite Liit tänab Husqvarna Eesti OÜ olümpiakrossi karikasarja toetamise eest!