Husqvarna Eesti olümpiakrossi karikasarja finaalvõistluse võitsid Mesi ja Mõttus

1631463560610

Jõulumäe Tervisespordikeskuses peetud Husqvarna Eesti olümpiakrossi karikasarja kuuendal ehk finaaletapil pälvisid eliitklassis esikoha Joosep Mesi ja Mari-Liis Mõttus.

Uduses aga mõnusas Jõulumäe õhustikus peetud tehnilise rajaga võistlusel edestas Mesi (1:15.28) meeste eliitklassis Erki Kukke ühe minuti ja 12 sekundiga. Naiste seas pani oma paremuse taas maksma Mõttus (1:15.38), jättes selja taha päev varem teatekrossis Eesti meistriks kroonitud Sille Puhu (+5.04) ja Maris Kaarjärve (+5.47).

Meesjuunioride seas pälvis ülekaaluka võidu Johann Mattias Puuorg (1:19.09), teise ja kolmanda koha teenisid Tauri Jürisaar ja Rikojan Tugedam. Naisjuunioride klassis pääsesid pjedestaalile Annabrit Prants (47.26) ja Carolin Tammsoo.

Kuni 16-aastaste noormeeste hulgas jäi tasavägises võistluses peale Matthias Mõttus (37.59), jättes kahvatumat värvi kohad Virgo Mittile ja Markus Mäeuibole. Kuni 16-aastaste neidude seas pälvis võidu Karolin Surva (49.01), edestades Eliise Kivistut.

Jõulumäe Spordikeskuse ümbruses valminud tehnilisele rajale tulid oma oskuseid proovile panema mitmed noored ratturid. Kuni 14-aastaste poiste seas napsas seekord võidu Riko Tammepuu (29.03), saades jagu Ralf Hürdenist ja Sebastian Suppist. Kuni 14-aastaste tüdrukute parim oli Loore Lemloch (32.07). Teise ja kolmanda koha said Mairit Kaarjärv ja Lauren Pohl.

M12 klassis mahtusid esikolmikusse Egert Tammeleht (15.14), Kristo Õruste ja Niklas Lond. N12 klassis aga Marta Mõttus (16.14), Linda Lensment ja Gisele Rang. Kuni 10-aastaste poiste kiireimad olid Steven Sumberg (16.59), Kevin Kertsman ja Trevor Aola. Kuni 10-aastaste tüdrukute parimad olid Kertu Mitt (21.27), Eleanor Rang ja Johanna Linnas.

Võistlustules olid ka seenior ja sportklassi sportlased. Seenior1 meeste seas teenis etapivõidu Imre Ojavere (1:15.46), jättes selja taha Henrik Kivilo ja Erkki Stüfi. Seenior2 klassis oli võidukas Margus Malva (1:19.03). Pjedestaali madalamatele astmetele astusid Magnus Krusemann ja Indrek Epner. Seenior3 seltskonnas mahtusid esikolmikusse Tarmo Neemela (1:22.12), Alar Reiska ja Armas Elo. Sport klassis oli parim Raiko Kaldoja (1:18.58).

Eesti Olümpiakrossi karikasari on üle-eestiline jalgrattakrosside võistlussari, mis koosneb kuuest etapist ning vältab maist septembrini. Karikasarja formaat on klassikaline olümpiakross (ingl k. cross-country olympic) ehk XCO. Olümpiakross märgib võistluse formaati, kus sõidetakse lühikesel 4-6 km pikkusel tehnilisel ringil ning raja läbimine nõuab võistlejatelt häid rattavalitsemise oskusi ning paneb proovile füüsilise suutlikkuse.

Täname Husqvarna Eesti OÜ olümpiakrossi karikasarja toetamise eest!

XCO karikasari 2021 mehed
Meeste absoluutklassi esikolmik. Vasakult: Imre Ojavere, Joosep Mesi ja Erki Kukk (Alari Kannel)
XCO karikasari 2021 naised
Naiste absoluutklassi esikolmik. Vasakult Sille Puhu, Mari-Liis Mõttus ja Maris Kaarjärv (Alari Kannel)

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X