Husqvarna Eesti olümpiakrossi karikasarja etapil Keilas võidutsesid Mõttus ja Tarassov

Husqvarna olümpiakrossi karikasari

Husqvarna Eesti olümpiakrossi karikasarja II etapil Keila Terviseradadel võidutsesid eliitklassides Mari-Liis Mõttus ja Kirill Tarassov. Lisaks täiskasvanutele osales pealinna külje all toimunud võistlusel palju noori.

Sarja uustulnuka, Keila XCO raja planeerimisel oli üheks peamiseks eesmärgiks teha noorematele osalejatele sobiva raskustasemega rada ning teiseks eesmärgiks oli teha trass, mis on kaasaelajatele hästi jälgitav. Eesti noored tulevikulootused said uuendatud Keila Terviseradadel võistlusolukorras sõita kõiki XCO raja kohustuslikke elemente, milleks on nii rock garden kui hüpped.

Kohale tulnud lapsevanemad ja pealtvaatajad said vahetult võistlusraja ääres kogeda, millise hasardiga Eesti noorimad ratturid rajaelemente läbisid. Võistlusklassides N10, M10, N12 ja M12 oli seekord rajal kokku 30 last.

Võistlusklassis N/M 14-16 osales kokku 37 ratturit, kes pidid sõitma juba häid tehnilisi oskusi ning füüsilist vastupidavust nõudval põhiringil. Keerulisematel rajalõikudel kasutasid noored pigem A-liini, mis on tehniliselt küll raskem, kuid samas kiirem. Naisjuuniorite võistlusklassis näitas head sõidukiirust ja tehnilisi oskusi Marii-Isabel Allikberg, kes oli selle võistlusklassi ainus võistleja.

Naiste eliitklassis oli kiireim naine häid tehnilised oskusi näidanud ja võistluste ajal tagajooksu vahetanud, Mari-Liis Mõttus. Teise koha saavutas Janelle Uibokand ning kolmandaks tuli Sille Puhu.

Meeste eliitklassis võidutses ülivõimsalt Kirill Tarassov, kes kohe sõidu esimesel ringil oma teed läks ning jäi teiseks tulnud Sander Saarele ja kolmandaks jäänud Raiko Kaldojale kättesaamatuks kuni võistluse lõpuni.

Meeste sõidule tuli konkurentsi pakkuma üks külalisvõistleja Lätist, kes küll kahjuks pidi võistluse viimasel ringil katkestama, kui eksis sõidutrajektoori valikuga head sõiduoskust nõudva kiviseina laskumisel. M-sport võistlusklassis oli ainsana rajal Ainar Elberg, kes sõitis samas tempos kiiremate meestega.

Korraldajatel oli rõõm tõdeda, et Keila etapile olid osalema tulnud ka seeniorklassi sõitjad. Just nemad on need, kes on Eesti tulevastele tähtedele eeskujuks, olles samal ajal ka juba praegu häid tulemusi näitavate ratturite lapsevanemad.

Seenior-1 klassi näitas väga head sõidukiirust esimeseks sõitnud Imre Ojaver, teiseks jäi Henrik Kivilo ning kolmandaks tuli Ivar Vaab. Seenor-2 võistlusklassis oli kiireim mees rajal Magnus Kruusemann, teisele kohale platseerus Margus Malva ning kolmas mees oli selles võistlusklassis Argo Rohtmets. Seenior-3 klassis tuli võitjaks Indrek Epner, teiseks jäi head kiirust näidanud Eero Kiskonen ning kolmas oli väsimatu Tarmo Neemela.

Korraldajad tänavad osavõtjaid ja ilmataati, kes vihmavalingutega seekord võistlejaid ja pealtvaatajaid ei kostitanud.

Kirill Tarassov
Kirill Tarassov, Keila XCO 24.04.2022
Mari-Liis Mõttus
Mari-Liis Mõttus, Keila XCO 24.04.2022

Kõikide võistlusklasside tulemused

Aldis Toome fotod

Vallo Vahesaare fotod

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X