Husqvarna Eesti olümpiakrossi karikasari sai alguse Piritalt

Husqvarna Eesti olümpiakrossi karikasarja avaetapp peeti 16. aprillil päikselise ilmaga Pirita spordikeskuse juures asuvatel terviseradadel. Võrreldes varasemate aastatega oli rajale lisatud üks looduslik drop (astang), mis nõudis sõitjatelt omajagu osavust. Pigem lihtsamapoolsel ja kiirel rajal jagus põnevust kõikidesse sõitudesse. Ütlemata hea meel on selle üle, et kohal oli üle 80 noorsportlase ning kohale oli tulnud pea 20 võistlejat Lätist ja Soomest.

Päeva esimeses stardis läksid võistlustulle M/N10 ja M/N12 võistlejad. Võistlejatel tuli läbida kaks ringi ning võitjateks tulid klassides N10 Karolina Lilenbach (Nõmme Rattakool), M10 Rando Kebja (CFC Spordiklubi), N12 Samanta Celitane (Garam Ejot/Nanotev.Lv) ja M12 Steven Sumberg (Porter Racing).

Päeva teises stardis osalesid M/N14 sõitjad kus N14 klassi võitjaks tuli Marta Mõttus (Haanja Rattaklubi) ja M14 klassi võitis Egert Tammeleht (Porter Racing). Hea oli näha, et meil on noorte seas juba üsna osavaid sõitjaid.

Kolmandas sõidus olid rajal M/N16 ja NJ klassid. N16 klassi võitis Mairit Kaarjärv (SK Rakke), M16 klassis oli kiireim Kristers Celitans (Garam Ejot/Nanotev.Lv) ja NJ klassi võitis Mia Carla Tegelmann (Kalevi Jalgrattakool).

Päeva viimases stardis olid võistlemas ME, NE, M19-34/M35-39, M40-44/M45-49 ja M50+ sportlased. Sõidu stardis toimus kohe suurem kukkumine ning see segas kindlasti ära nii mõnegi võistleja hea stardi. Meeste eliitklassi ja päeva kiireim oli valitsev Eesti meister XCOs Josten Vaidem (Fixus),  talle järgnesid Joni Savaste (Team Evoc/Rake) ja Raiko Kaldoja (CC Rota Mobilis). Oma sõidu kohta ütles Josten, et eelmisel päeval sõidetud Team Rattapood Cup süstis veidi enesekindlust ja teadmist, et ta peaks olema kiireim. Küll aga polnud tal aimu kui kiire on sõidus teiseks tulnud mees. Plaan oli teha esimese ringiga vahe sisse, sõita kindla peale ning vältida sõiduvigu. See ka üldplaanis toimis. Eelitklassi naistest võidutses Merili Sirvel (Trey Trek Team), teiseks tuli Mari-Liis Mõttus (Haanja Rattaklubi) ja kolmandaks Maris Kaarjärv (SK Rakke). Merili jaoks oli tegemist hooaja esimese stardiga ning tal puudus arusaam enda ja teiste vormist. Kahjuks Mari-Liis sattus stardis kukkumisse, mistõttu sõit ei kujunenud nii põnevaks kui ta ootas. Kuna rada oli suures osas väga kitsas, siis esimesel ringil tuli tal meeste taga oodatud möödasõidu võimalust aga järgmised ringid sai ta teha juba oma sõitu. M19-34/M35-39 klassis näitas väga head sõidukiirust esimeseks tulnud Imre Ojavere (CC Rota Mobilis), teiseks jäi Marko Pohl (A&T Spordiklubi / Parrotz) ning kolmandaks tuli Ahti Hinnov (erasõitja). M40-44/M45-49 võistlusklassis oli kiireim mees rajal Margus Malva (CC Rota Mobilis), teisele kohale tuli Janek Resev (erasõitja) ning kolmas mees oli selles võistlusklassis Markus Vähi (Redbike Team). M50+ klassis tuli võitjaks Eero Kiskonen (Kalevi Jalgrattakool), teiseks jäi samuti head kiirust näidanud Tarmo Neemela (A&T Spordiklubi) ning kolmas oli Indrek Epner (Velohunt ProTeam).

Pirita XCO etapi tulemused on leitavad siit

Järgmine Husqvarna Eesti olümpiakrossi karikasarja etapp toimub juba 23. aprillil Keila Terviseradadel.

Ooatud on kõik, tulge sõitma või vaatama!