Hooaja üldvõitja Gert Jõeäär võitleb tiimiga teise koha nimel

Gert Jõeäär_ foto Kristjan Kivistik

Selle nädala pühapäeval peetava 20. Rõuge maastikurattamaratoni esimene avapauk kõlab kell 10:50 ja 1050 tõusumeetriga 66 km pikkusele rajale saadetakse kõige südikamad rattahundid, nende seas ka hooaja üldvõidu kindlustanud Gert Jõeäär. Võistkondlikult tuleb Veloplusi ratturil tunnistada ilmselt Võrumaa meeste üleolekut, kuigi enne lõpuprotokolli sulgemist pole veel midagi otsustatud.

Team Antsla rattur Taavi Kannimäe rivistab võidu koju toomiseks üles võistkonna kõik liikmed. „Väike edu on sees, aga tehtud ei ole midagi, Rõuges maastikurattamaratonilt on vaja vähemalt kolmandat kohta ja selle peale välja lähemegi. Isegi Markus Pajur võttis sellel mõõduvõtul  osalemise prioriteediks. XXL-sõidule saadame kõrgeid punkte püüdma Viljar Kannimäe ja Tarmo Mõttuse. Kõik meie tiimi mehed on siit kandist pärit, rajad on tuttavad ja n-ö konti mööda, kannatame tõusud ära ja siis polegi midagi,“ muheles  esmaspäeva õhtul rajaga tutvumas käinud rattur.

Team Antsla koosseisus sõidavad Taavi Kannimäe, Viljar Kannimäe, Markus Pajur, Tarmo Mõttus, Armin Pilv ja Karl Pruuli.

Gert Jõeäärele tuleb tänu üldvõidule sõit üsnagi stressivaba. „Eks ma seetõttu saangi endale XXL-sõidul osalemist lubada. Võistkondlikult jääb meil vist üle vaid teise koha nimel punnitada, seda tänu eelmisele etapile Rakkes, kus läks palju punkte kaduma,“ ütles Jõeäär.

RedBike / Wilo tiimiga kolmandal kohal oleva Raido Saare kinnitusel võistkond mingit erilist strateegiat ei oma. „Tegelikult tuleb mulle isegi üllatusena, et me kolmandad oleme, sest üldiselt mina isiklikult väga ei jälgi neid punkte, teen lihtsalt oma sõitu ja püüan maksimumi anda. Kui ongi kehv päev, siis on tähtis lõpuni jõuda ja mitte katkestada, sest mingid punktid on alati abiks. Kunagi ju ei tea, kuidas tiimikaaslastel läheb,“ kinnitas hea hooaja teinud Saar ja lisas „Kolmanda koha üle oleks meil tegelikult hea meel, aga see on ilmselt ka maksimum, mis sellest sarjast välja pigistada annaks.“

Sarja juht Enno Eilo tõdes, et tiimide arv näitab iga aastaga kasvutrendi. „Tundub, et võistkonna komplekteerimine ning koos sportimine kogub populaarsust. Tänavu andis end kokku üles 46 võistkonda, naistiime oli nende seas viis. Juba on minult ka järgmise aasta kohta uuritud,“ rõõmustas Eilo.

„Tundub, et võistkondade tase on tõusnud, sest enne viimast etappi leiame esikohalt Team Antsla ning mullune võitja on hetkel hoopis kuues. Koosseisude nimel on vaeva nähtud, mis on äge, sest ühes rütmis hingamine motiveerib inimesi sportima ja koos ühise eesmärgi nimel pingutama. Mina hoian eriliselt pöialt Rakke tiimidele, panustame selgelt naistele, kes võtavad taaskord kindla võidu. Innustan naisi uueks hooajaks tiime moodustama ja maratonidele tulema, saadavad elamused on seda kuhjaga väärt ning tegelikult ei ole võitmine üldsegi peamine,“ tunnistas sarja juht.

Spordisündmuse ajakava:
9:00 – 11:30 stardimaterjalide väljastamine, registreerumine (noorte- ja matkasõidul kuni 13:00)
10:50 – XXL-sõidu (66 km) start
12:00 – põhisõidu (47 km) start
12:05 – Saare lastesõidud
13:30 – noorte- ja matkasõidu start (16 km)
15:30 – autasustamine
17:00 – finiši sulgemine
17:00 – Bosch Eesti Maastikurattasarja 2018 hooaja parimate autasustamine

** XXL-sõidu ja noorte- ja matkasõidu stardiajad võivad muutuda sõltuvalt ilma- ja rajaoludest
20. Rõuge rattamaratoni teine soodusregistreerimise teine voor saab läbi 15. augustiga.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X