Hooaja avavõistlusel ebaõnnega võidelnud Ärm sai kinnitust, et vorm on hea

Rait Ärm ja Norman Vahtra

Mullu Balti Keti velotuuril võidutsenud Rait Ärm (Van Rysel – Roubaix) alustas hooaega 40. korda peetaval GP Valencial (UCI 1.1; 200 km) 46. kohaga.

Enne päeva pikimat tõusu läks Ärmil rehv katki, mis pani eestlase kohe tagaajaja rolli. „Õnneks sain tõusu peal maha jäänud ratturite grupi kätte ning hiljem jõudsime koos ette järele,“ rääkis Ärm võistluse järel.

Lõpuks jõudis finišisse suur grupp koos. Esikoha teenis hollandlane Dylan Groenewegen (Team Jayco AlUla; 4:34.42), jättes selja taha prantslase Bryan Coquard’ (Cofidis) ja sakslase Tim Torn Teutenbergi (Lidl – Trek Future Racing).

„Grupifiniš oli väga hektiline ja kahjuks jäi mul õnnest puudu, et hea koha peale sõita,“ jätkas Ärm. „Siiski esimese võistluse kohta väga okei. Sain kinnitust, et vorm on juba hea.“

Ärmi järgmine võistlus toimub juba 6. veebruaril, kui koos Eesti koondisega starditakse Tour Colombial (UCI 2.1).

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X