«Hommik!» Ivar Jurtšenko: rattasport on nii raske ala, et seda ei olegi võimalik teha, kui sa oled täiskarsklane

Neljapäevases saates «Hommik!» oli meil külas spordiajakirjanik ja režissöör Ivar Jurtšenko, kes rääkis uuest dokumentaalfilmist “Mäed, mida polnud”.

Alates homsest on võimalik kinoekraani vahendusel jälgida meie profiratturite Rein Taaramäe ja Tanel Kangerti teekonda maailma tipus. Dokumentaalfilm kannab pealkirja «Mäed, mida polnud» ja filmi valmimiseks on kulunud 10 aastat.

Jurtšenko sõnul jäid jalgratturid talle esimest korda silma juba 15 aastat tagasi. «Nad olid ikkagi teistsugused või teistmoodi. Nende tulemused olid sellised, mis andsid aimu, et sealt võib tulla päris huvitavaid kujusid.»

Filmi avaldamiseks on režissööri sõnul viimane aeg, sest peategelased ise on juba nalja visanud, et kaua te meil järel käite.

Saatejuhid uurisid, kas selle 10 aasta jooksul on tulnud ette ka hetki, kus peategelased on mõnes olukorras väiksemat sorti pummelungi maha pidanud. «Rattasõitu ei olegi võimalik teha, kui sa oled mingi süvakarsklane. See on ikka nii raske ala, et see ei ole mingisugune kettaheitmine, see on ikka tõsisem sport,» naeris Jurtšenko.

Allikas: sport.postimees.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X