Hollandlanna sai nelja hõbeda kõrvale lõpuks kulla, tiitlikaitsja kukkus

Maanteeratturite maailmameistrivõistlused Itaalias Imolas avas naiste temposõit, kus kuldmedali pälvis esmakordselt hollandlanna Anna van der Breggen. Tiitlikaitsja Chloe Dygert sõitis laskumisel üle rajapiirde kraavi ning katkestas võistluse.

Ka Euroopa meistrivõistlustel esikoha pälvinud Van der Breggen on eelnevalt MM-il pidanud neljal korral leppima hõbemedaliga. Neist kõige kibedam oli vast 2015. aasta oma, mil kuld jäi kõigest kahe sekundi kaugusele. Toona võidutses Linda Villumsen. Läbi aegade pikimal temposõidutrassil, millel oli pikkust 31,7 kilomeetrit, pälvis Van der Breggen esikoha ajaga 40.20. See teeb keskmiseks kiiruseks 47,1 km/h.

Teise koha sai šveitslanna Marlen Reusser (+0.15) ja kolmanda Ellen van Dijk (+0.31). Ükski eestlanna tänavu stardis ei olnud. Küll aga oli võistlustules lõunanaaber Dana Rožlapa, kes pälvis suvel Eestis toimunud Filter temposarjas naiste arvestuses esimese koha. Lätlanna kaotas võitjale kolme minuti ja 48 sekundiga ning sai 51 naise konkurentsis 29. koha.

Tiitlikaitsja Dygert oli kullasoosik ka tänavu ning vaheajapunktis näitas ta päeva parimat aega. Veidi enne finišit kaotas ameeriklanna aga kontrolli oma ratta üle ning sõitis rajapiirdesse. Dygert katkestas võistluse kuna ta viidi rajalt otse haiglasse.

Anna van der Breggen Autor/allikas: SCANPIX/Reuters

Reedel on võistlustules mehed. Eestlastest läheb 31,7-kilomeetrist temposõitu sõitma valitsev Eesti meister Gleb Karpenko.

Allikas: sport.err.ee