Hollandlanna kaitses tiitlit, meeste seas teenis soolovõidu taanlane

uci-esports-worlds_pr_men-05_022023

Laupäeva õhtul peeti jalgratturite e-spordi maailmameistrivõistlused, kus tiitlit kaitses hollandlanna Loes Adegeest ning meeste seas pälvis soolovõidu taanlane Björn Andreasson. 

Zwifti keskkonnas Glasgowi radadel peetud MM-il oli kavas kolm minivõistlust. Esmalt sõideti grupisõit, kust pääses edasi 30 ratturit, seejärel lühikese pausi järel oli kavas mägisem etapp, millest pääses lõppvõistlusele ehk väljalangemissõitu kümme paremat ja sealt selguski võitja.

Naiste seas sprintis end võidule igapäevaselt FDJ-Suez profinaiskonnas sõitev Adegeest. 26-aastane hollandlanna võitis mäletatavasti tänavu jaanuaris juba ka oma esimese World Touri võidu, kui pälvis esikoha Cadel Evans Great Ocean grupissõidus. Hõbemedali teenis britt Zoe Langham ja pronksi ameeriklanna Jacqueline Godbe.

Meeste sõidus näitas Andreasson täiesti teistsugust taktikat ning ründas väljalangemissõidus kohe võistluse algfaasis. Selline lähenemine tõi taanlasele uhke soolovõidu. Teise ja kolmanda koha pälvisid sakslased Jason Osbourne ja Marc Mäding.

“Stardist ründamine on minule omane käik. Ma teen seda tihti. Ma saan niiviisi vahe sisse ja keegi ei taha mind püüdma hakata,” ütles Andreasson. “Teadsin, et kui grupp mind kätte saab, siis pean sprintidele sama palju energiat kulutama, et mitte välja langeda ja see võib olla isegi raskem. Mida rohkem väljalangemisfinišeid ma suutsin vältida, seda parem oli. Lõpuks ma jäingi ette ja see on ikka väga meeletu!”

E-spordi MM-il osales 87 nais- ja 86 meesratturit.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X