Hispaanias peetud cyclo-crossi MK-etapil võidutsesid Van der Poel ja Van Empel, Ebras lõpetas 43. kohal

Hispaanias Benidormis peetud cyclo-crossi maailma karika sarja eelviimasel etapil võidutsesid ligi 15 000 inimesega publiku ees hollandlased Mathieu van der Poel (Alpecin Deceuninck) ja Fem van Empel (Team Jumbo-Visma). Eliitnaiste seas tegi kaasa ka eestlanna Elisabeth Ebras.

Esmakordselt MK-sarja etappi võõrustanud Costa Blanca rannikulinn pakkus võistlejatele kiiret rada ning täismajale näitasid põnevat vaatemängu nii mehed kui naised. Meeste sõidus pani esimesena gaasi põhja Tom Pidcock (Ineos Grenadiers), kes võistles viimast korda maailmameistri värvides. Seejärel proovis Van der Poel kolmel ringil järjest liivasel osal rünnata, kuid Wout van Aert (Jumbo-Visma) sõitis iga kord vahe uuesti kinni.

Viimasel ringil juhtis võistlust Van Aert, kuid eksis seejärel lõpukurvis ja sõitis peaaegu aeda. Van der Poel kasutas võimaluse ära ning teenis tänavuse hooaja neljanda MK-etapivõidu. Van Aert pidi seega leppima teise kohaga ja kolmandana ületas finišijoone Eli Iserbyt (Pauwels Sauzen – Bingoal; +0.09). Neljandana lõpetas MK-sarja üldliider Laurens Sweeck (Crelan-Fristads; +0.20) ja viiendana Pidcock (+0.34).

Naiste võistlusel käis põnev heitlus hollandlannade Van Empeli, Puck Pieterse (Alpecin-Deceuninck) ja Shirin van Anrooij (Baloise Trek Lions) ning itaallanna Silvia Persico vahel. Iga üks neist proovis teistega vahet suurendada oma lemmiksektoril, kuid lõpuks said viimasel ringil väikese vahega eest MK-sarja siiani domineerinud Van Empel ja Pieterse. Paar kurvi enne finišijoont uuesti rünnanud Van Empel edestas lõpuks kaasmaalannat kolme sekundiga. Kolmanda koha teenis Van Anrooij (+0.13).

Eestlastel oli seekord eliitnaistele veel eriti põnev kaasa elada, sest MK-stardis oli Elisabeth Ebras, kes sõidab tänavu esimest hooaega eliitnaiste seas. Ebras jäi kiirel rajal võitjale alla ühe ringiga ning sai 43. koha. Kokku oli stardis 53 naist.

Enne järgmisel nädalal peetavat viimast MK-etappi Prantsusmaal Besanconis juhivad maailma karika sarja Sweeck ja Van Empel.