Hispaania velotuuri võitis teist aastat järjest Primož Roglic

Pühapäeval lõppenud Hispaania velotuuril kaitses edukalt mullust võitu sloveen Primož Roglic (Team Jumbo-Visma).

Aasta viimase suurtuuri viimasel, 139,6 kilomeetrisel etapil (Hipodromo de la Zarzuela – Madrid) võidutses sakslane Pascal Ackermann (Bora-Hansgrohe), kes edestas grupifinišis iirlast Sam Bennettit (Deceuninck-Quick Step) ja kaasmaalast Max Kanterit (Team Sunweb). Primož Roglic sai kirja 39. tulemuse.

Hea sõidu tegi 11. koha saanud Mihkel Räim (Israel Start-Up Nation), teise eestlasena stardis olnud Martin Laas (Bora-Hansgrohe) lõpetas 18. etapi 67. positsioonil.

Vuelta üldarvestuses edestas võidukas Roglic teise koha saanud Ecuadori ratturit Richard Carapazt (INEOS Grenadiers) 24 sekundiga. Kolmandana lõpetas britt Hugh Carthy (EF Pro Cyclin), jäädes Roglicist maha minuti ja 15 sekundiga.

Mihkel Räim ja Martin Laas lõpetasid tänavuse Vuelta viimaste seas, saades 142 lõpetanud konkurentsis vastavalt 139. (4:46.31) ja 140. (+4:55.40) koha.