Hispaania talent sõlmis koduklubiga viie aasta pikkuse lepingu

Kui valdavalt tegelevad rattameeskonnad praegu kulude kokkuhoiu ja palgalangetustega, siis säärase olukorra taustal tegi huvitava käigu UAE Team Emirates, kes sõlmis 17-aastase Hispaania talendi Juan Ayusoga koguni viie aasta pikkuse lepingu.

Alicantest pärit Hispaania juunioride meister esindab 2021. aastal UAE Team Emiratesi farmklubi – veel pole otsustatud kas Continental või Pro Continental tasemel – ja liitub põhimeeskonnaga 2022. aastal.
“Eesmärk on Juan tuua World Touri samm sammult,” selgitas UAE Team Emiratesi mänedžer Joxean Matxin Fernandez. “Juan osales eelmisel talvel meie treeninglaagris ja kasutab tänavu meie klubi ratast. Juan tegi eelmisel aastal väga tugeva hooaja ja alustas ka tänavust aastat hästi.”

Ayuso jõudis enne koroonaviiruse levikust tingitud pausi võita kuus võidusõitu. Tegemist on mägironijaga, kes on tugev ka temposõidus. Mullusel MM-il võitis ta juunioride eraldistardis pronksi. Noormehel on plaanis keskenduda rohkem mägironimisele. UAE Team Emirates on võtnud eesmärgiks keskenduda just noorratturite arendamisele. Tänavuses koosseisus on kuuel ratturil vanust 22 või vähem.

Allikas: spordipartner.ee

Impression
X