Hirschi teenis esimese etapivõidu, Roglic jätkab üldliidrina

Prantsusmaa velotuuri pikima, 218 km pikkuse mägise 12. etapi võitis šveitslane Marc Hirschi (Team Sunweb), kellele see on karjääri esimene suurtuuri etapivõit.

Hirschi oli võidule väga lähedal ka käimasoleva Tour de France’i teisel ja üheksandal etapil, ent mõlemal korral jäi ta lõpuspurdis esikohast ilma.

Sel korral võttis Hirschi ette soolorünnaku ja sõitis 25 km üksi, finišeerides 47 sekundit enne prantslast Pierre Rollandi (B&B Hotels-Vital Concept). Kolmandana lõpetas norralane Sören Kragh Andersen (Team Sunweb), kaotades enda tiimikaaslasele 52 sekundiga.

Touri üldliidrina jätkav sloveen Primož Roglic (Team Jumbo-Visma) sai kirja 24. koha, finišeerides grupis, mis kaotas võitjale 2.33-ga.

Üldarvestuses edestab Roglic Egan Bernali (Ineos Grenadiers) 21 ja Martin Guillaume’i (Cofidis) 28 sekundiga.