Hiiumaa Rattanädalavahetusel triumfeerisid Sille Puhu ja Siim Ojaver

Emmaste öösõit

Tormi kiuste võeti Hiiumaa Rattanädalavahetusel laupäeval mõõtu Emmaste öösõidul ja pühapäeval Paluküla rattasõidus. Kahe päeva koondarvestuses pälvisid esikohad Sille Puhu ja Siim Ojaver.

30 kilomeetri pikkusel küünlavalguses sõidetud öösõidul oli parim mullune üldvõitja Kaupo Raag ajaga 1:11.04. Eerik Reisenbuk kaotas talle 25 ja Tanel Kangert 44 sekundiga. Naistest oli parim Sille Puhu ajaga 1:16.36, kes sai üldarvestuses kõrge kümnenda koha. Teisena ületas lõpujoone Anne-Mall Reinu ja kolmandana Arabella Raie. Kuuekilomeetrisest elamussõidust võttis osa 55 ratturit.

Pühapäeval peetud 36-kilomeetrisel Paluküla rattasõidul võidutses ülekaalukalt Siim Ojaver, finišeerides ajaga 1:42.08. Ta edestas Evert Einroosi kolme minuti ja 25 sekundiga ning Allar Rajat kolme minuti ja 42 sekundiga. Emmaste öösõidu parim Raag pidi leppima viienda kohaga, jäädes võitjale alla nelja minuti ja 14 sekundiga ning päev varem kolmandana lõpetanud Kangert oli neljas, kaotades Ojaverile kolme minuti ja 45 sekundiga. Naiste konkurentsis oli taas võidukas Puhu ajaga 1:58.46. Teise koha pälvinud Kertu Orul kaotas talle täpselt ühe minutiga ja kolmandana lõpetanud Anne-Mall Reinu 33 minuti ja 43 sekundiga. 12-kilomeetrisel elamussõidul tuli joonele 28 sõitjat.

Kahe päeva koondarvestuses võidutses Ojaver koguajaga 2:55.52. Eelmise aasta võitja Raag pidi tänavu leppima teise kohaga, jäädes parimale alla ühe minuti ja 35 sekundiga. Kolmandana astus pjedestaalile Kangert, kaotades Ojaverile ühe minuti ja 51 sekundiga. Naiste hulgas oli ülekaalukalt kiireim Puhu koguajaga 3:30.23. Pjedestaalile astusid veel Reinu (4:21.56) ja Arabella Raie (4:53.30).

Kokku pani end Hiiumaa Rattanädalavahetusele kirja 239 täiskasvanut ja 49 last.

Foto: Hiiumaa Rattanädalavahetus / Kaja-Hiis Rinne

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X