Hiina trekinaiskond krooniti maailmarekordilise ajaga olümpiavõitjaks

Tokyo olümpiamängudel asusid Fuji mäe lähedal asuval Izu velodroomil võistlustulle trekisõitjad. Avapäeval püstitati mitu maailmarekordit, olümpiarekord ning jagati välja üks medalikomplekt.

Esimene medalikomplekt jagati välja naiskondlikus sprindis. Hiinlannad sõitsid esmalt poolfinaalsõidus leedulannade vastu välja uut maailmarekordit tähistava aja 31,804 ning finaalsõidus saadi sakslannade (31,980) alistamise järel tulemusega 31,895 kaela kuldmedalid. Pronks kuulus neutraalse lipu all võistlevatele venelannadele (32,252), kes alistasid kolmanda koha sõidus Hollandi naised (32,504).

Naiskondlikus jälitussõidus (4 km) ületasid kvalifikatsioonis senise maailmarekordi suisa kolm riiki: USA, Suurbritannia ja Saksamaa. Kõige kiiremad olid sakslannad, mis tähendab, et uueks maailmarekordiks on 4.07,307. Suurbritannia sõitis välja teise tulemuse ajaga 4.09,022 ja USA kolmanda ajaga 4.10,118.

Meeskondlikus jälitussõidus (4 km) püstitasid taanlased kvalifikatsioonis olümpiarekordi ajaga 3.45,014. Omaenda maailmarekordist (3.44,672) jäi puudu ligi pool sekundit. Taani meeskonnale järgnesid Itaalia (3.45,895), Uus-Meremaa (3.46,079) ja Suurbritannia (3.47,507).

Teisipäeval jagatakse Tokyo olümpiamängudel Izu velodroomil välja medalikomplektid naiskondlikus jälitussõidus ja meeskondlikus sprindis. Lisaks sõidetakse meeskondliku jälitussõidu veerandfinaalid.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X