Herrada kerkis etapivõiduga Omaani velotuuri liidriks, Taaramäe finišeeris 13. kohal

Omaani velotuuri (UCI 2.Pro) teisel etapil võidutses hispaanlane Jesus Herrada (Cofidis), kerkides esimeseks ka üldarvestuses. Rein Taaramäe (Intermarche – Circus – Wanty) finišeeris 13. ja Martin Laas (Astana Qazaqstan Team) 113. kohal.

Herrada alustas lühikese tõusu otsas lõppenud 174-kilomeetrisel etapil lõpuspurti 300 meetrit enne finišijoont, edestades kindlalt belglast Maxim van Gilsi (Lotto Dstny) ja itaallast Diego Ulissit (UAE Team Emirates). Taaramäe lõpetas võitjast viis sekundit hiljem ja sai 13. koha, Laas finišeeris grupis, mis kaotas Herradale seitsme minuti ja 29 sekundiga ning sai 113. koha.

Etapivõit kergitas Herrada esikohale ka üldarvestuses. Van Gils kaotab talle nelja ja Ulissi kuue sekundiga. Taaramäe jätkab kokkuvõttes 15. (+0.15) ja Laas 112. positsioonil (+7.58).

Esmaspäeval on velotuuril kavas 151,8-kilomeetrine etapp, mis lõpeb samuti lühikese tõusu otsas (4,6 km; 7,7%).