Henri Arjus sai Euroopa noorte olümpiafestivalil 16. koha

Slovakkias Banska Bystricas toimuval Euroopa noorte olümpiafestivalil pälvis Henri Arjus noormeeste temposõidus 16. koha.

8,4-kilomeetrise vihmasajus sõidetud temposõidu võitis poolakas Patryk Goszczurny ajaga 10.47,9. Hõbemedali sai kaela 8,59 sekundit kaotanud tšehh Pavel Sumpik ja pronksi 12,05 sekundit võitjast maha jäänud britt Seb Grindley. Arjus kaotas võitjale 28,11 sekundiga ning sai 16. koha. Teistest eestlastest pälvis Ron Rooni (+36,74) 26. ja Richard Ründva (+58,16) 53. koha.

Neidude samal pikal võistlusel pälvis kulla brititar Cat Ferguson ajaga 12.11,58. Teise koha sai hispaanlanna Paula Jessica Ostiz Taco (+3,59) ja kolmanda poolatar Anna Gaborska (+7,52). Zlata Broniševskaja (+55,0) sai 28., Maria Treier (+58,92) 33. ja Natali Nigul Nora (+1.15,54) 53. koha.

„Olümpiafestival on selles mõttes tänuväärne üritus, et meil puudub võrdlusmoment Euroopa sportlastega ning nüüd saime teada, kus me võrreldes nendega oleme. Neljapäeval toimuvas grupisõidus võib kõike juhtuda,“ rääkis ratturite treener Andre Aduson.

Grupisõidud sõidetakse 28. juulil, kui noormehi ootab ees 65,8 ja neidusid 57,8 kilomeetrit.