Helsingi velodroomil selgusid seeniorite vanuseklasside Eesti meistrid

Kolmapäeval selgusid Soomes, Helsingi trekil seeniorite vanuseklasside Eesti meistrid trekisõidus. Viis kuldmedalit teenis Oleg Vassiljev (MSen5), neli Andre Kull (MSen2) ning kolm Sergei Karpenko (MSen3) ja Jüri Savitski (MSen4).

500 meetrit paigaltstardist sõidu võitis MSen2 seltskonda kuuluv Andre Kull ajaga 38,89. Teise koha sai Kristo Ebras (Sen2; 39,25) ja kolmanda Kaido Voogla (MSen2; 39,50). MSen3 klassi parim oli Sergei Karpenko ajaga 40,05, MSen4 klassis Jüri Savitski ajaga 40,63, MSen5 klassis Oleg Vassiljev ajaga 40,33 ja NSen1 klassis Iti-Kärt Lehtmets ajaga 51,56.

Kahe kilomeetri jälitussõidus oli parim MSen5 klassis võistlev Vassiljev ajaga 2.43,27. Teine oli MSen3 klassi parim Sergei Karpenko (2.48,64) ja kolmas MSen4 klassi parim Viktor Mihhailov (2.52,5). NSen1 klassis teenis meistrikulla Iti-Kärt Lehtmets ajaga 3.33,12.

MSen2 klass sõitis kolme kilomeetri pikkuse jälitussõidu. Eesti meistri tiitli teenis Kull ajaga 3.48,61, jättes teiseks Voogla (4.05,62) ja kolmandaks Ebrase (4.18,56).

Kull oli MSen2 klassis parim ka sprindisõidus, edestades Ebrast ja Vooglat. MSen3 klassis teenis meistrikulla Karpenko, jättes teiseks Jaanus Linkgreimi. MSen4 klassis võidutses Savitski Jaanus Prükkeli ja Mihhailovi ees. MSen5 klassis krooniti Eesti meistriks Vassiljev, hõbeda sai Leho Nõlvak ja pronksi Jaanus Audova.

Keirinis pälvis kuldmedali MSen2 klassis Ebras, MSen3 klassis Linkgreim, MSen4 klassis Savitski ja MSen5 klassis Vassiljev. Scratchi parimad olid Kull (MSen2), Linkgreim (MSen3), Prükkel (MSen4) ja Vassiljev (MSen5).