Hea meeskonnatöö tõi Markus Pajurile Prantsusmaal 6. koha

Laupäeval Prantsusmaal sõidetud amatöörratturite võidusõidul GP du Pays d’Aix teenis Markus Pajur (EC Saint-Erienne Loire) kuuenda koha.

Ligi 140-kilomeetrise ja 2600 tõusumeetriga ühepäevasõidu võitis kodupubliku rõõmuks Clement Izquierdo (AVC Aix-en-Provence), edestades kaasmaalaseid Theo Thomast (VC Villefranche Beaujolais) ja Victor Guernaleci (Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme). Pajur kaotas võitjale kuue sekundiga.

„Võistlus oli raske. Grupp läks tavaliselt tõusul ribadeks, aga jooksis siis jälle kokku,“ rääkis Pajur. „Eelviimasel ringil jäin teise gruppi, aga õnneks tõmbasid mu tiimikaaslased selle vahe minu jaoks uuesti kinni. Viimasel ringil sain tõusust juba koos esimese grupiga üle, kuid seejärel rünnati ja neli meest sõitsid eest ära. Finišis sprintisin ennast oma grupi teiseks, aga neid nelja kahjuks kätte ei saadud. Olen nii enda sõidu kui tiimi poolt tehtud tööga rahul!“

Pühapäeval võistles Pajur 120-kilomeetrisel GP Puyloubieril, kus pälvis 69. koha. Kaotust võitjale, prantslasele Antoine Bergerile (SCO Dijon-Team Material-velo.com) kogunes seitse minutit ja 20 sekundit.

Foto: PhPradier

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X