Hayter kerkis Romandia velotuuril etapivõiduga liidriks, Taaramäe finišeeris peagrupis

IWG-3

Šveitsis jätkuval Romandia velotuuri teisel etapil (162,7 km) võidutses Suurbritannia rattur Ethan Hayter (Ineos Grenadiers; 3:55.20). Rein Taaramäe (Intermarche – Circus – Wanty) lõpetas võistluse peagrupis.

Teise etapi teisel poolel oli mitmeid kategooriaga tõuse, kuid finišisse jõudis siiski koos 60 ratturit, kellest nobedaim oli Hayter. Talle järgnesid hispaanlane Juan Ayuso (UAE Team Emirates) ja prantslane Romaind Bardet (DSM). Taaramäe ületas lõpujoone 41. positsioonil.

“Etapi lõpp oli rajaprofiili poolest väga raske. Tempot hoiti samuti üleval, mis tegi grupi viimaseks tõusuks, mis oli 1500 meetrit ja suhteliselt järsk, väga pehmeks,” ütles Taaramäe etapi järel. “Kogu see küngas pandi täiega ja siis jäigi grupp väikeseks. Oleks tõus natuke pikem olnud, siis oleks ette jäänud võib-olla umbes 30 meest. Mul oli endal oli ka seal raske, aga kellel ei olnud? Lühike ja kiire tõus on alati raske ja spetsiaalne. Finišit ma seekord torkima ei läinud ja niisama ründama ei hakanud, sest tempo oli kõva ja tuul väga ei soosinud.”

Etapivõit kergitas Hayteri ka kokkuvõttes esikohale. Talle järgnevad norralane Tobias Foss (Jumbo-Visma) ja prantslane Remi Cavagna (Soudal – Quick Steo). Taaramäe jätkab üldarvestuses 50. positsiooni, jäädes liidrist 40 sekundi kaugusele.

Kolmandal etapil sõidavad ratturid 18,75 kilomeetrit eraldistardist sõiduna. Mitmepäevasõit lõpeb pühapäeval.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X