Hawaii Express Estonian Cupi kolmanda etapi võitsid Rait Ärm ning Kersti Kaljulaid

Rait Ärm 05.06.2022

Traditsiooniliselt kurjakuulutavalt raske rajaga Raplamaa Rattamaratonil halastas ilmataat viimasel hetkel ning ratturid said sõitu alustada siiski päikesepaistega.

Grand Prix sõidul said kohe alguses eest ära sarja mitmekordne võitja Gert Jõeäär, valitsev maratonisõidu Eesti meister Josten Vaidem ning Prantsusmaa profiklubis Equipe Cycliste Continental Groupama-FDJ pedaaliv Rait Ärm.

Mariine Auto mäefinishis oli esimene Josten Vaidem, Küüslaugufestivali vahefinishiks oli ees juba Rait Ärm. Mõlemas arvestuses jätkab üldliidrina täna juhtgrupi kolmas mees Gert Jõeäär.

“Mul on suunurgad kõrvade taga – väga äge rada. Ma pole vist äkki juba neli aastat sellist pasteedirallit saanud sõita ja mulle sobis see täna ülihästi. Veidi olin üllatunud, et terve distantsi kolmekesi läbi uhasime. Ja finish jääb kauaks meelde – 500 meetri enne Josten ründas, kusagil 150 meetrit enne lõpujoont sain talle siiski saba peale ja lõpp läks ikka väga kõvaks vajutamiseks. Aga kätte sain selle võidu – Põhja-Eesti Põrgu valitseja”, olid autasustamisel võitja naerusuised muljed.

Naiste arvestuses lõpetas GP distantsi esimesena Liisa Ehrberg Janelle Uibokandi ja Maris Lillepi ees.

“No tänane võit tuli nüüd mitte patuga pooleks, aga teiste ebaõnne arvelt. Janellel purunes rehv ja Mari-Liis Mõttusel kuuldavasti ka. Selles mõttes lihtne võit, aga raja ees tuleb alati austust hoida ja ega siin täna lihtne polnud”, kommenteeris oma sõitu Ehrberg.

N50 distantsiüleses arvestuses tõusis poodiumi kõrgeimale astmele üha paremasse vormi jõudev endine Eesti president Kersti Kaljulaid.

“Aasta tagasi unistasin intervjuus Gardena ilusast auhinnast, täna oli see päev, mil saingi esikoha kätte. Rada oli nagu paksust pruunist shokolaadist tehtud, lõpupoole hakkas isegi väsinud rattureid selg ees vastugi tulema. Eks harrastusratturilegi meeldib ju, kui saad tunnustuse osaliseks oma pingutuse eest. Nii, et koju saab minna tõesti hea tundega. Aitäh korraldajaile ja veel suurem aitäh kõigile, kes tulevad loodusesse ja harrastavad tervislikke eluviise”, sõnas veel sõidujärgseltki reibas president.

Segafredo M50 tänane võitja oli Tarmo Neemela, üldliidrina jätkab aga seeniorite kuuekordne maailmameister suusatamises Virgo Karu.

Gardena Maratonil jätkas võiduseeriat Martin Parv korraldajaklubist KoMo, teisena ületas lõpujoone Matthias Mõttus, jättes kolmandaks läti ratturi Ivo Irbe. Naiste väledaim oli täna Mari Kruuser. Liidrisärk jäi seega Martin Parve kanda.

Jetoil poolmaratonil saabus esimesena Palukülast Laukatagusele Sebastian Suppi, üldarvestuse liidriks tõusis täna neljandana lõpetanud Egert Tammeleht.

Traditsioonilise Hansgrohe kiirenduskilomeetri võitis meestest Taavi Kannimäe, säilitades ka selle arvestuse liidrisärgi, naiste nobedaim oli Janelle Uibokand, liidrisärk jääb vähemalt järgmiseks etapiks veel Liisa Ehrbergi kätte.

Põltsamaa lastesõitudes võidutses M10 klassis Kevin Teeäär, N10 väledaim oli lätist kohale tulnud Sofija Saicane.

Meeskondlikult võitsid Raplamaa Rattaklubi esindustiimi KoMo-Veloplus ratturid, kiiremaid naised olid täna Velohunt-Sparta tiimist.

HEPA 20. Raplamaa Rattamaraton tulemused: https://estoniancup.ee/tulemused/

Järgmine  Hawaii Express Estonian Cup etapp toimub juuli lõpus Elvas.

Rait Ärm
Pildil Rait Ärm – Hepa 20. Raplamaa Rattamaraton 04.05.2022

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X