Hawaii Express Estonian Cup sarja 23. hooaja juhatab sisse 6. Kõlleste rattamaraton

5. kõlleste rattamaraton

Juba sel laupäeval 13. mail saame kõik rattad joonele panna ning nautida kaunist Lõuna-Eesti loodust ja maastikku Põlvamaal. Esimesel etapil jagame välja kõik hooajanumbrid, seega tasub veidi varem kohal olla, et vältida sekretariaadis ummikuid.

6. Kõlleste rattamaratoni raja puhul on Gravel ratas ehk sobivaim rattavalik. See aga ei tähenda, et maastikurattaga ei saa või ei tohi starti tulla, lihtsalt kiire rada võib anda Gravel ratastele kerge eelise.

Ajakava 6. Kõlleste maratonil: 

11:00 Lastesõitude stardid:

  •  TILLUSÕIT (kuni 6-aastased) – ca 200 m
  •  N/M10 (algus jooksvalt peale tillusõitu)
  •  N/M8 (algus jooksvalt peale N/M10 sõitu)

12:00 Hawaii Express Grand Prix start (70km) 

12:30 Jetoil Poolmaratoni start (22 km) 

13:00 Gardena Maratoni start (52 km)

Rajast

Ka etapi peakorraldaja Allan Orase sõnul on kiire rada pigem sobilik Graveli tüüpi ratastele, sest olemegi sel aastal uuendusena oma radasid teadlikult kohendanud just selliselt, et kolm etappi kuuest, oleksid pigem kiired ja mitte nii tehnilised. Siiski, 3-4 km enne finišit ootab rattureid kerge veetakistuse näol ees tehnilisem osa, mis soovi korral on möödutav ka üle purde. Samas, kui ilmataat lubab palavat ilma, siis finišieelne jahutus võib olla ka kosutav. Veetakistuse põhi on kõva ja sügavust ca 40-50cm. aga tänu kuivadele ilmadele väheneb see iga päevaga.

Starti on lubanud tulla ka valitsev naiste Eesti temposõidumeister Hanna Karoline Taaramäe. Hanna julgustab just rohkem naisi rattasõiduga tutvust tegema ning tema sõnade järgi on Kõlleste rattamaratoni sobilik rada selle spordialaga tutvuse loomiseks väga hea.

Veel tänase õhtuni kella 24:00-ni saab etapile soodushinnaga registreerida. Kasuta seda võimalust. Registreeri siin!

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X