Hawaii Express Estonian Cup Elva rattamaratoni võitsid Jõeäär ja Uibokand

hawaiaugust-eJCZdqFE6zI36ZhUzAoLE5AOpsBW11SZ

Lõuna-Eesti väikelinn Elva võõrustas sellel nädalavahetusel liikumise festivali, mille naelaks oli kahtlemata kohapealse rattalegendi Caspar Austa korraldatav 22. Elva Rattamaraton, mille põhisõidul võidutsesid Gert Jõeäär ja Janelle Uibokand.

Elva võidusõidul startis teiste seas rajale kohalikku ellu palju panustanud suurettevõtja ja Eesti Jalgratturite Liidu president Raivo Rand. “Sünnilinn Elva on nii ilusaks tehtud, tänane ilm oli superkaunis ja kuidas ma seda kõike siis pealt vaatan? Muidugi kippusin rajale. 50 versta ära teha veidi üle kahe tunniga – seeniori kohta kenasti ja liikumine aitab hoida hinge noorena,” ütles Rand.

Tipptasemel võidusõiduks läks aga Grand Prix 70-kilomeetrisel distantsil, kus Raplamaa Rattaklubi oli ees raskekahurväe Gert Jõeääre, Peeter Tarvise ja Oskar Nisuga. Võidu võttis Tarvise ja Ivo Suure ees seekord Jõeäär. “Eks punt oli alguses suhteliselt suur. Meie “noorrattur” Nisu kaotas vist kannatuse ja tegi eest lõiget. Eks see Küüslaugufesti vahefiniši ja Mariine Auto mäefinišivõit tuli talle paraja üllatusena,” ütles Jõeäär. “Noor rattur, küll õpib. Keerasime Peetriga ise ka veidi tempot ja kaasa tuli vaid Ivo Suur. Mäefiniši järel kruttis Suur omakorda tempo üles ja vedas meid Peetriga Nisule järele. Enne lõppu läks Oskaril rehv, millest oli veidi kahju. Oleks võinud proovida KoMole vormistada kolmikvõidu, aga seekord sedamoodi ja ega nädala pärast on juba Eesti meistrivõistlused.” Jõeäär jätkab järgmisel etapil kollases liidrisärgis.

Naistest võttis võidu Janelle Uibokand. “Seekord oli see sõit mulle ikka raske,” avaldas Uibokand. “Meesharrastajad kipuvad vahesid sisse jätma ja ma ei jaksanud vahepeal neid tagasi teha. See pidev süstimine kurnas omajagu, aga kui siis lõpuks hingata ja ringi vaadata sain, siis polnud teisi tüdrukuid näha. Üksinda lõpuni.” Pjedestaali madalamatele astmetele tõusid Liisa Ehrberg ja Mari-Liis Mõttus.
Naiste arvestuse jätkab roosas liidrisärgis Ehrberg.

Gardena maratonidistantsil võidutsesid meestest Martin Parv ja naistest Mari Kruuser. Segafredo seeniorite arvestuse võitis Tarmo Neemela, liidrisärgis jätkab siiski kuuekordne seeniorite maailmameister murdmaasuusatamises Virgo Karu.

Jetoil poolmaratoni kiireim oli Herlen Kajo, üldarvestuses jätkab liidrina Egert Tammeleht. Hansgrohe kiirenduskilomeetri nobedaimad olid Taavi Kannimäe ja Janelle Uibokand. Põltsamaa Lastesõitudes kutsuti pjedestaali kõrgeimale astmele tüdrukutest Eleanor Rang ja poistest Kevin Teeäär.

Estonian Cup rattasari jätkub juba eeloleval nädalavahetusel Kullamaal, kui sarja etapiga samal ajal selgitatakse Eesti meistrid maastikurattamaratonis.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X